РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27.01.2011 р. N 30

Про стан виплати заробітної плати в області на 1 січня 2011 року

Пріоритетним завданням органів виконавчої влади області всіх рівнів є забезпечення реалізації державних гарантій щодо своєчасної виплати заробітної плати у розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімуму.

Завдяки скоординованим облдержадміністрацією діям всіх причетних державних структур регіону у 2010 році забезпечено скорочення заборгованості із виплати заробітної плати на 47,8 відс. (з 15,9 млн. грн. на 01.01.2010 до 8,3 млн. грн. на 01.01.2011). При цьому, порівняно з 01.06.2010, коли було зафіксовано найвищий рівень заборгованості, борги скоротились на 53,2 відсотка.

Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах протягом 2010 року зменшилась на 52,2 відс., а порівняно з 01.06.2010 - на 55,5 відс. і становить на 01.01.2011 5,4 млн. грн.

Середньомісячна заробітна плата у січні - листопаді 2010 року зросла проти відповідного періоду 2009 року на 24,6 відс. і становила 1924 грн. За темпом приросту заробітної плати Рівненщина посідає перше місце серед регіонів України.

Разом з тим, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати залишається значною, причому 65 відс. її обсягу припадає на економічно активні підприємства.

Найбільше заборгували суб'єкти господарювання міста Рівне - 5,4 млн. грн., що становить 65 відс. загальної заборгованості в області.

Основним підприємством-боржником є ДП "Рівненський автомобільний ремонтний завод" із сумою боргу 3554,4 тис. грн. або 42,8 відс. загальнообласної заборгованості.

Мають місце непоодинокі випадки виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімуму. Найбільше їх зареєстровано у м. Рівне.

Керуючись статтями 24, 25, 31, 33, 36, 39, 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері оплати праці та на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 29.12.2010 N 75986/1/1-10 до Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 N 2806-VI щодо погашення протягом першого кварталу 2011 року заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій:

1. Головам районних державних адміністрацій, виконавчим комітетам рад міст обласного значення:

1.1. Вжити вичерпних заходів щодо виконання завдання Кабінету Міністрів України стосовно ліквідації протягом першого кварталу 2011 року заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, забезпечивши при цьому щомісячне скорочення суми боргу не менше ніж на 33,3 відсотка.

1.2. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо мінімального розміру заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади.

1.3. Провести засідання колегій райдержадміністрацій, засідання виконкомів рад міст обласного значення, на яких розглянути стан виконання завдання Кабінету Міністрів України щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати протягом червня - грудня 2010 року та прийняти рішення щодо відповідальності посадових осіб і керівників підприємств, установ та організацій, які допустили його невиконання. Копії відповідних рішень подати головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

2. Відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Рівненській області забезпечити виплату заробітної плати на підприємствах, щодо яких порушено справу про банкрутство та введено процедуру розпорядження майном, а також за рішеннями судів, у першу чергу стосовно ДП "Рівненський автомобільний ремонтний завод".

3. Сектору з питань банкрутства у Рівненській області:

3.1. Вжити дієвих заходів щодо прискорення арбітражними керуючими ліквідації підприємств, відносно яких порушені справи про банкрутство у попередніх роках та першому півріччі 2010 року, за спрощеною процедурою відповідно до статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

3.2. Здійснювати постійний контроль за арбітражними керуючими - керуючими санацією підприємств-банкрутів в частині передбачення в планах санації заходів з погашення заборгованості із виплати заробітної плати відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та врахування у зазначених планах інтересів кредиторів, у тому числі працівників підприємств-банкрутів.

4. Державній податковій адміністрації в Рівненській області, головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області при ініціюванні справ про банкрутство відповідно до статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" сприяти в отриманні ліквідаторами необхідних довідок щодо наявності чи відсутності майна підприємства для прискорення процедури його ліквідації.

5. Головним управлінням облдержадміністрації: промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку, з питань будівництва та архітектури, житлово-комунального господарства вжити заходів щодо недопущення виникнення нової та повного погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у відповідних галузях.

6. Територіальній державній інспекції праці у Рівненській області у десятиденний термін провести перевірку стану додержання законодавства про працю на всіх підприємствах-боржниках області. Інформацію про стан заборгованості із виплати заробітної плати та можливі джерела її покриття подати головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

7. Державній податковій адміністрації в Рівненській області, територіальній державній інспекції праці в Рівненській області активізувати роботу щодо перевірки підприємств з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо мінімального розміру оплати праці.

8. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 30 червня 2010 року N 273 "Про стан виплати заробітної плати в області та забезпечення мінімальних державних гарантій в оплаті праці", доручення голови облдержадміністрації від 27 лютого 2010 року N дор.48/01-60/10 та від 1 вересня 2010 року N дор.308/01-60/10.

9. Про хід виконання розпорядження інформувати головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щомісяця до 20 числа.

10. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації узагальнену інформацію подавати облдержадміністрації щомісяця до 30 числа.

11. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації та заступників голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

Голова адміністрації  

В. Берташ 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали