МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.10.2011 р. N 1/9-761

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим,
управлінню освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

Про стан злочинності серед неповнолітніх у I півріччі 2011 року та основні завдання органів управління освітою щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх

Подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших завдань органів управління освітою та педагогічних колективів навчальних закладів. Дієвим засобом його вирішення є моніторинг стану підліткової злочинності серед неповнолітніх, аналіз отриманих даних і вчасне реагування на негативні явища у молодіжному середовищі.

Відділом позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини узагальнено оперативну інформацію про стан злочинності серед неповнолітніх за 6 місяці 2011 року, що надійшла від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

У I півріччі 2011 року на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ України знаходилося 12837 учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів. З числа неповнолітніх цієї категорії 1,6 % - у віці 6 - 10 років, 18,4 % - у віці 11 - 13 років (причому кількість неповнолітніх цієї категорії у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року зросла на 4,1 %), 80 % - у віці 14 - 18 років.

Із загальної кількості дітей, які перебували на обліку, - 652 з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дівчат на обліку - 1887 осіб, що складає 14,7 % від загальної кількості поставлених на облік.

За 6 місяців 2011 року неповнолітніми скоєно 11781 адміністративне правопорушення, що на 59,4 % більше, ніж за аналогічний період 2010 року.

За звітний період неповнолітні скоїли 4551 злочини, що на 3 % більше, ніж у січні - червні 2010 року.

За 6 місяців 2011 року в складі груп скоєно 432 злочини учнями загальноосвітніх навчальних закладів і 225 злочинів - учнями професійно-технічних навчальних закладів, що в цілому складає відповідно 5,7 % та 4,9 % від загальної кількості протиправних дій, скоєних неповнолітніми.

Зросла на 44 % кількість неповнолітніх, які скоїли злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Кількість неповнолітніх, які вживали наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги або прекурсори, в січні - червні 2011 року склала 310 осіб. Серед неповнолітніх цієї категорії - по 59 учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

У стані алкогольного сп'яніння учнями загальноосвітніх навчальних закладів вчинено 147 злочинів, учнями професійно-технічних навчальних закладів - 114, що в цілому на 10,5 % менше, ніж у січні - червні 2010 року.

У першому півріччі 2011 року загальна чисельність неповнолітніх, які самі потерпіли від тих чи інших злочинів, склала 3962 особи. Жертвами зґвалтувань (або замахів) стали 96 неповнолітніх. У дорожньо-транспортні пригоди потрапили 218 учнів. 72 неповнолітніх стали жертвами суїцидів.

Оперативно-профілактичні заходи, проведені у I півріччі ц. р., виявили, що поза навчальним процесом залишалися 1214 дітей шкільного віку. З їх числа 170 неповнолітніх влаштовано до ЗНЗ, 23 - до ПТНЗ, 355 - до притулків, центрів; працевлаштовано 24 неповнолітніх.

Аналіз оперативних даних з регіонів свідчить, що протягом 6 місяців 2011 року кількість неповнолітніх, які скоїли злочини, в цілому зменшилася на 5,3 %, проте значне зростання цього показника відбулося в Київській (на 9,9 %), Миколаївській (на 22,2 %), Хмельницькій (на 18,8 %), Чернігівській (на 25,6 %), Чернівецькій (на 21 %) областях та м. Києві (на 14,4 %). У Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Чернігівській областях і м. Києві збільшилася кількість учнів, які перебували на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ України. У Дніпропетровській, Херсонській областях, містах Києві та Севастополі суттєво зросла чисельність дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на обліку. Число дівчат, які знаходяться на обліку, значно збільшилося у Рівненській, Херсонській та Черкаській областях. У Дніпропетровській області кількість учнів, які вчинили злочини у стані алкогольного сп'яніння, зросла майже удвічі. У Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Хмельницькій областях і м. Києві зросла кількість неповнолітніх, які скоїли злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. У Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській та Харківській областях зросла кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які стали жертвами суїцидів. Насторожує і той факт, що в Одеській області та м. Києві значно збільшилася кількість дітей, які залишилися поза навчальним процесом (статистичні дані в розрізі регіонів додаються).

Аналіз даних моніторингу засвідчив, що основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин, безконтрольність з боку вихователів та недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми тощо.

Викликає занепокоєння щорічне зростання кількості злочинів, вчинених підлітками з використанням Інтернету чи під впливом негативного контенту (інформація про виготовлення та розповсюдження наркоречовин, способи крадіжки грошей, виготовлення вибухівки тощо). Крім того, у більшості випадків діти, які пропускають школу, годинами перебувають у комп'ютерних та Інтернет-клубах, неконтрольовано переглядаючи Інтернет-сайти, що містять ігри та сюжети з елементами насильства, жорстокості, розпусти.

Розв'язанню цих проблем має сприяти безумовне забезпечення безпечного доступу дітей і молоді до мережі, навчання їх основам безпеки в Інтернеті.

Окремої уваги потребує підвищення рівня просвітницької роботи з батьками щодо ризиків, які таїть в собі глобальна мережа, надання їм допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації.

Важлива роль у цьому процесі належить педагогічним працівникам, які мають володіти формами і методами просвітницької роботи з учнями та їх батьками щодо попередження ризиків негативного контенту. Така діяльність має базуватися на знаннях наслідків негативного впливу інформації на дітей і молодь, вмінні донести до дітей важливість Інтернет-безпеки для забезпечення власного духовного та соціального благополуччя, психічної рівноваги.

З метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від ризиків Інтернету Міністерство пропонує використовувати розроблені в Україні посібники та перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Матеріали, що допоможуть дізнатися, які сайти відвідує дитина, які програми потрібно встановити на комп'ютер, щоб захистити її від онлайн-загроз, як формувати у дітей навички безпечного користування мережею, розміщені на офіційному сайті Міністерства у розділі "Позашкільна освіта, виховна робота та захист прав дитини". Навчальні матеріали для учнів, їх батьків і вчителів розміщені також на спеціальному веб-ресурсі www.onlandia.org.ua, який розроблено в рамках реалізації програми "Онляндія: безпека дітей в Інтернеті", спрямованої на навчання дітей і молоді безпечному користуванню Інтернетом.

Позитивний досвід з цього питання накопичено у Житомирській області. З метою захисту дітей та молоді від загроз Інтернету для батьків учнів, керівників навчальних закладів і фахівців соціально-психологічних служб у навчальних закладах Житомирщини проводяться "круглі столи" на тему "Безпека дітей в Інтернеті", "Безкоштовна соціальна послуга "Батьківський контроль"".

Нові ефективні методи і форми виховної роботи з дітьми та молоддю, які сприяють попередженню злочинності серед неповнолітніх, активно використовуються в більшості регіонів України.

Зокрема, в АР Крим і Вінницькій області проводяться виїзні засідання відповідних фахівців органів управління освітою та керівників навчальних закладів суміжних регіонів, метою яких є обмін досвідом роботи щодо попередження підліткової злочинності, бездоглядності та безпритульності, негативних явищ у молодіжному середовищі.

У Вінницькій області здійснюється моніторинг працевлаштування випускників та дітей з так званої "групи ризику" після закінчення ними навчальних закладів. Серед учнів і студентів навчальних закладів проводяться роз'яснювальні та попереджувально-профілактичні заходи "Молодіжні субкультури", "Субкультура та її групи" тощо, метою яких є недопущення вчинення правопорушень прихильниками радикально налаштованих молодіжних груп "Готи", "Емо", "Неформали".

У Дніпропетровській області в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти до програми курсової підготовки практичних психологів внесено додатково лекції: "Профілактична модель психологічного супроводу навчально-виховного процесу", "Профілактика девіантної поведінки учнів", "Профілактика порушень у розвитку особистості", "Профілактика виникнення психотравмуючих ситуацій", "Профілактика шкільної дезадаптації", "Профілактика соціальної дезадаптації", "Методика проведення психолого-педагогічного консиліуму з проблемної поведінки дітей та підлітків".

У м. Києві в навчальних закладах проводиться інформаційно-просвітницька робота, спрямована на запобігання формування та розвитку в дітей та молоді залежності від азартних і комп'ютерних ігор, інтернетзалежності.

У Київській області при управліннях освіти створено консультаційні пункти для педагогічних працівників з питань організації та здійснення превентивного виховання підлітків, банки даних про авторські програми з виховної роботи.

У Миколаївській області з метою зняття агресії в дітей і молоді у навчальних закладах збільшено кількість колективних виховних заходів і спортивних змагань командного типу на уроках фізкультури та під час роботи груп подовженого дня. З батьками учнів активно проводиться роз'яснювальна робота щодо необхідності постійного контролю за зайнятістю дітей у позаурочний час. Між навчальними закладами області щорічно проводиться конкурс на кращий відеофільм про систему роботи навчального закладу щодо здорового способу життя, присвячений Всесвітньому дню здоров'я.

У Полтавській області в рамках впровадження обласного проекту "Емоційний інтелект і сучасна школа" для практичних психологів проводяться тренінги "Базові навички медіаторів шкільної служби розв'язання конфліктів", на яких учасники оволодівають навичками медіатора, вчаться використовувати нові комунікативні техніки.

У Рівненській області за ініціативи управління освіти і науки облдержадміністрації на місцевому телебаченні створено періодичну телевізійну програму для дітей та молоді "СвітОсвіт", одними із завдань якої є висвітлення кращих зразків сімейного виховання, інформування громадськості області щодо організації дозвілля неповнолітніх, зайнятості їх в позаурочний час, дотримання законодавства з питань охорони дитинства. Для батьків учнів транслюються тематичні телепередачі "Діти. Школа. Вулиця", в яких порушуються проблеми відвідування учнями навчальних закладів, висвітлюються наслідки безконтрольності за дітьми з боку батьків тощо.

У Харківській області педагогічні працівники забезпечені методичними рекомендаціями з питань попередження правопорушень учнями - членами радикально налаштованих молодіжних організацій; молодь широко залучається до соціальних акцій "Молодь за закон", "Молодь проти наркоманії та СНІДу".

У Чернівецькій області в місцевій і шкільній пресі започатковані постійні рубрики, присвячені проблемам підліткової злочинності та подолання негативних явищ у молодіжному середовищі.

Незважаючи на певні позитивні зрушення, наявний стан злочинності серед неповнолітніх вимагає продовження цілеспрямованої системної роботи щодо профілактики злочинності та правопорушень серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

З цією метою Міністерство вважає за доцільне:

1. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

- забезпечити безумовне виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку в частині своєчасного здійснення обліку в повному обсязі;

- посилити контроль за обмеженням доступу учнів з комп'ютерів навчальних закладів до Інтернет-ресурсів забороненого змісту, включити питання забезпечення інформаційної безпеки дітей і підлітків до розгляду на засіданнях колегій управлінь освіти;

- підвищити рівень міжвідомчої співпраці з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, іншими органами та установами, які здійснюють профілактику злочинності неповнолітніх, дитячої бездоглядності й безпритульності;

- вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного супроводу дітей та підлітків з "групи ризику";

- організувати вивчення та поширення передового педагогічного досвіду з питань попередження дитячої та підліткової злочинності, створити в управліннях освіти і науки різного рівня банки даних про форми й методи профілактичної роботи.

2. Начальникам управлінь освіти і науки Київської, Миколаївської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької облдержадміністрацій та Київської міськдержадміністрації проаналізувати причини підвищення рівня злочинності серед неповнолітніх у регіоні, розробити ефективні заходи щодо попередження протиправних проявів серед підлітків та взяти під особистий контроль їх виконання.

3. Начальникам управлінь освіти і науки Донецької та Львівської облдержадміністрацій посилити контроль за здійсненням моніторингу стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, удосконалити систему взаємообміну інформацією про стан правопорушень, бездоглядності та безпритульності серед дітей і молоді з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей та відповідними соціальними службами.

Питання попередження злочинності серед неповнолітніх і превентивного виховання дітей і молоді повинно перебувати на особливому контролі органів управління освітою усіх рівнів. Зміст листа просимо довести до відома працівників районних (міських) управлінь (відділів) освіти, керівників навчальних закладів.

Про проведену роботу інформувати Міністерство до 1 грудня 2011 року.

Додаток: на 6 арк.

 

Заступник Міністра

Б. М. Жебровський

 

Додаток 1
до листа МОНмолодьспорту
10.10.2011 N 1/9-761

Дані про підлітків, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ України, станом на 01.07.2011 року*

N

Область

Усього

з них:

у віці:

є учнями:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

дівчата

6 - 10 років

11 - 13 років

14 - 18 років

ЗНЗ

ПТНЗ

1

АР Крим

962

0

646

316

316

45

8

194

2

Вінницька

232

0

17

215

97

68

10

28

3

Волинська

400

2

39

359

201

174

11

64

4

Дніпропетровська

1245

9

72

1164

570

122

52

30

5

Донецька

1348

16

241

1091

725

623

86

212

6

Житомирська

351

5

68

278

281

70

8

44

7

Закарпатська

92

0

8

84

60

32

5

14

8

Запорізька

1367

24

421

922

444

204

107

137

9

Івано-Франківська

561

11

34

516

496

24

20

76

10

Київська

304

1

30

273

208

36

11

38

11

Кіровоградська

476

5

44

417

217

107

21

64

12

Луганська

585

26

103

456

497

88

64

123

13

Львівська

622

12

69

541

382

167

28

106

14

Миколаївська

248

5

55

188

152

96

12

30

15

Одеська

683

8

38

637

428

121

42

85

16

Полтавська

454

5

40

409

259

124

8

89

17

Рівненська

110

0

6

104

96

14

4

17

18

Сумська

406

5

25

376

194

130

17

59

19

Тернопільська

116

0

2

114

33

81

3

19

20

Харківська

1213

42

298

873

837

239

53

302

21

Херсонська

296

1

20

275

206

40

22

59

22

Хмельницька

179

26

43

110

145

34

9

9

23

Черкаська

130

2

10

118

121

9

5

27

24

Чернівецька

45

1

2

42

37

8

1

1

25

Чернігівська

159

2

10

147

134

25

3

27

26

м. Київ

99

0

10

89

62

37

9

20

27

м. Севастополь

154

3

10

141

133

21

33

13

Всього

12837

211

2361

10255

7331

2739

652

1887


* за даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь освіти і науки.

 

Додаток 2
до листа МОНмолодьспорту
10.10.2011 N 1/9-761

Дані про злочини та правопорушення, скоєні неповнолітніми станом на 01.07.2011 року*

N

Дані

Скоєно злочинів неповнолітніми або за їх участю

Скоєно адміністративних правопорушень неповнолітніми

Кількість неповнолітніх, які вживали наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги або прекурсори

Область

Загальна кількість злочинів

з них скоєно:

Загальна кількість адміністративних правопорушень

з них скоєно:

усього

з них:

учнями ЗНЗ:

учнями ПТНЗ:

усього

у т. ч.:

усього

у т. ч.:

у стані алкогольного сп'яніння

особами, які раніше вчиняли злочини

у групі

у стані алкогольного сп'яніння

особами, які раніше вчиняли злочини

у групі

учнями ЗНЗ

учнями ПТНЗ

учні ЗНЗ

учні ПТНЗ

1

АР Крим

420

151

**

**

**

18

0

0

3

474

0

22

4

2

2

2

Вінницька

80

47

2

0

12

22

0

0

5

234

124

86

6

3

3

3

Волинська

212

106

11

28

48

31

6

9

14

414

119

136

2

0

1

4

Дніпропетровська

365

200

26

68

61

165

26

68

61

4302

400

400

10

0

0

5

Донецька

312

165

**

**

**

147

**

**

**

466

**

**

138

**

**

6

Житомирська

171

111

9

24

37

27

6

3

16

413

338

75

5

5

0

7

Закарпатська

35

27

0

2

16

8

0

1

2

29

17

12

2

2

0

8

Запорізька

283

78

5

9

42

17

2

2

9

698

312

191

4

0

0

9

Івано-Франківська

169

83

9

11

13

15

10

12

6

263

62

95

24

3

2

10

Київська

59

51

4

2

8

6

2

4

3

101

70

20

14

9

5

11

Кіровоградська

314

100

12

27

31

47

13

12

19

246

82

164

5

1

4

12

Луганська

81

52

0

8

11

2

4

3

0

80

45

35

9

7

2

13

Львівська

189

53

**

**

**

11

**

**

**

255

**

**

16

**

**

14

Миколаївська

63

42

18

7

19

21

13

5

8

94

62

32

1

1

0

15

Одеська

126

109

6

12

21

17

1

2

4

1027

70

135

0

0

0

16

Полтавська

103

68

0

8

6

35

1

9

5

129

36

93

0

0

0

17

Рівненська

33

21

1

5

7

12

0

1

0

100

80

20

2

2

0

18

Сумська

292

95

18

12

8

34

8

7

6

491

335

156

18

9

9

19

Тернопільська

124

35

6

4

0

5

0

0

4

738

159

579

13

2

11

20

Харківська

526

174

7

7

46

49

11

20

50

742

185

444

30

8

20

21

Херсонська

277

138

0

0

0

30

0

0

0

61

0

0

2

0

0

22

Хмельницька

151

115

8

12

16

36

11

2

9

147

111

36

0

0

0

23

Черкаська

47

31

0

5

7

16

0

0

0

111

70

24

4

4

0

24

Чернівецька

33

29

5

2

2

4

0

0

0

40

28

12

0

0

0

25

Чернігівська

61

53

0

4

15

6

0

0

1

76

63

14

1

1

0

26

м. Київ

15

15

0

1

6

0

0

0

0

7

7

0

0

0

0

27

м. Севастополь

10

1

0

0

0

0

0

0

0

43

11

22

0

0

0

Всього

4551

2150

147

258

432

781

114

160

225

11781

2786

2803

310

59

59


* за даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь освіти і науки

** дані відсутні.

 

Додаток 3
до листа МОНмолодьспорту
10.10.2011 N 1/9-761

Дані про неповнолітніх, які самі потерпіли від злочинів станом на 01.07.2011 року*

N

Область

Загальна кількість неповнолітніх, які самі потерпіли від тих чи інших злочинів

у тому числі:

Кількість суїцидів, вчинених неповнолітніми

у тому числі:

внаслідок грабежів

внаслідок торгівлі людьми

стали жертвами крадіжок

стали жертвами вимагань

стали жертвами зґвалтувань (та замахів)

потрапили у ДТП

інше

учнями ЗНЗ

учнями ПТНЗ

1

АР Крим

479

43

0

226

0

40

7

162

3

3

0

2

Вінницька

25

3

0

9

0

4

4

5

2

1

1

3

Волинська

159

9

0

47

4

2

10

87

1

1

0

4

Дніпропетровська

637

76

0

128

1

7

23

402

5

5

0

5

Донецька

445

54

0

279

0

15

0

97

6

4

2

6

Житомирська

50

4

0

24

8

0

5

9

7

5

2

7

Закарпатська

27

0

0

3

0

1

5

18

0

0

0

8

Запорізька

174

24

0

23

0

9

2

116

4

3

1

9

Івано-Франківська

109

7

0

26

0

2

10

64

3

3

0

10

Київська

28

4

4

12

0

4

4

0

1

1

0

11

Кіровоградська

205

30

0

101

18

4

17

35

5

4

1

12

Луганська

40

0

0

16

8

0

6

10

1

0

1

13

Львівська

89

8

0

16

0

2

3

60

1

1

0

14

Миколаївська

54

5

0

19

5

0

22

3

1

1

0

15

Одеська

373

57

0

64

3

0

26

223

5

5

0

16

Полтавська

19

0

0

0

0

0

14

5

2

1

1

17

Рівненська

19

2

0

8

6

0

0

6

0

0

0

18

Сумська

87

21

0

34

8

0

16

8

2

1

1

19

Тернопільська

113

4

0

43

2

1

4

60

2

2

0

20

Харківська

346

30

0

211

18

3

7

77

16

10

6

21

Херсонська

277

6

0

41

0

1

6

223

0

0

0

22

Хмельницька

97

34

0

42

21

0

0

0

0

0

0

23

Черкаська

25

1

0

11

8

1

2

2

3

2

1

24

Чернівецька

11

3

0

2

0

0

0

6

0

0

0

25

Чернігівська

11

0

0

1

0

0

3

8

2

2

0

26

м. Київ

62

11

0

24

2

0

21

4

0

0

0

27

м. Севастополь

1

3

0

3

0

0

1

0

0

0

0

Всього

3962

439

4

1413

112

96

218

1690

72

55

17


* за даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь освіти і науки.

 

Додаток 4
до листа МОНмолоьспорту
10.10.2011 N 1/9-761

Дані про наслідки оперативно-профілактичних заходів станом на 01.07.2011 року*

N

Область

Загаль-
на кіль-
кість дітей шкіль-
ного віку

Кількість дітей, які не приступили до занять

Із загальної кількості виявлених

Причини, з яких дитина не відвідує навчальний заклад

Під час рейду

Кіль-
кість обсте-
жених сімей, які опини-
лись у склад-
них жит-
тєвих умовах

Кіль-
кість дітей, вилу-
чених з неспри-
ятли-
вого побуто-
вого оточен-
ня

усього

з них мають вік

повернено

влаштовано

матері-
ально-
фінан-
сові

невико-
нання батьками або особами, які їх заміню-
ють, своїх батьків-
ських обов'язків

само-
вільне зали-
шення ЗНЗ

відраху-
вання з навчаль-
ного закладу

інші при-
чини

постав-
лено дітей на облік ССД

притяг-
нуто до відпові-
даль-
ності батьків

притяг-
нуто до відпові-
даль-
ності поса-
дових осіб

6 - 10 років

11 - 14 років

15 - 17 років

в біоло-
гічні сім'ї

до опікунів та піклу-
валь-
ників

до ЗОШ

до ПТНЗ

до при-
тул-
ків, цент-
рів

праце-
влаш-
товано

1

АР Крим

169182

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

119

912

0

1525

278

2

Вінницька

177832

23

2

4

17

5

1

3

0

1

4

2

8

9

8

3

24

125

1

351

26

3

Волинська

136452

6

2

1

3

0

0

1

0

0

0

0

3

3

0

0

112

143

53

913

59

4

Дніпропетровська

307461

106

15

50

41

23

2

27

1

3

5

1

33

23

0

52

112

121

9

3173

65

5

Донецька

363721

9

2

3

4

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0

5

215

0

0

0

0

6

Житомирська

135160

13

2

4

7

10

0

5

1

2

0

6

7

8

0

0

23

15

2

728

23

7

Закарпатська

167573

9

0

1

8

3

2

5

0

1

0

0

9

1

1

4

69

39

0

382

17

8

Запорізька

154916

179

43

63

161

18

179

0

0

0

0

0

0

0

0

0

542

377

21

1721

197

9

Івано-Франківська

176952

18

2

0

16

0

0

0

0

0

0

0

18

0

0

0

18

18

0

18

0

10

Київська

189875

148

81

27

40

0

0

2

0

0

0

0

4

7

0

135

42

36

4

700

24

11

Кіровоградська

95033

22

4

7

11

141

9

54

19

112

10

0

16

3

0

3

65

143

54

1646

184

12

Луганська

185616

32

4

11

17

0

0

2

0

3

0

0

19

3

0

10

59

144

1

539

55

13

Львівська

302514

56

4

15

37

0

0

44

0

0

0

0

32

14

0

10

0

450

14

293

4

14

Миколаївська

114153

10

1

5

4

1

1

2

0

0

0

4

3

0

0

3

91

54

5

426

48

15

Одеська

248182

111

17

52

42

82

0

9

0

191

0

0

58

0

0

53

17

319

33

1033

318

16

Полтавська

145239

3

0

1

2

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

2

11

96

27

288

65

17

Рівненська

152008

15

2

1

12

12

0

0

0

2

4

1

2

10

42

8

33

115

15

437

25

18

Сумська

98027

18

2

0

16

0

0

0

0

0

0

0

5

0

1

12

4

4

0

47

0

19

Тернопільська

120091

38

20

9

9

6

0

1

0

0

0

0

1

5

0

22

33

27

3

152

4

20

Харківська

205346

18

3

3

13

34

0

1

0

5

1

1

0

0

17

15

68

1312

0

1139

62

21

Херсонська

126048

19

8

5

6

101

0

1

1

31

0

4

34

9

0

0

25

284

54

1630

162

22

Хмельницька

155886

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

23

Черкаська

130611

17

4

3

10

2

0

2

0

2

0

0

9

8

0

13

49

149

8

776

46

24

Чернівецька

107134

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

10

17

0

221

5

25

Чернігівська

95735

6

0

2

4

0

0

3

0

0

0

0

3

1

1

1

28

89

11

607

100

26

м. Київ

222023

62

5

18

39

11

0

7

0

0

0

2

13

8

27

22

28

67

0

315

7

27

м. Севастополь

30579

276

261

0

2

13

1

0

1

2

0

0

3

10

2

0

10

10

0

10

3

Всього

4513349

1214

484

285

521

462

195

170

23

355

24

21

284

122

99

373

1807

5066

315

19070

1777


* за даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь освіти і науки.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали