УКАЗ
Президента України

Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва

З метою підтримки обдарованої молоді та розвитку традиційного народного мистецтва постановляю:

1. Заснувати, починаючи з 2011 року, 80 стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.

2. Затвердити Положення про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (додається).

 

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

м. Київ
27 вересня 2011 року
N 928/2011

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 27 вересня 2011 року N 928/2011

ПОЛОЖЕННЯ
про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва

1. Це Положення визначає порядок призначення та виплати стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (далі - стипендії).

2. Призначається 80 стипендій на календарний рік. Виплата стипендій провадиться щомісяця протягом року.

Розмір стипендії становить для:

учнів професійно-технічних навчальних закладів - 600 гривень на місяць;

студентів вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації - 800 гривень на місяць;

студентів вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації - 1000 гривень на місяць.

Для осіб віком до 35 років, які не є учнями професійно-технічних або студентами вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Стипендії можуть призначатися повторно.

3. Стипендії призначаються указом Президента України.

4. На здобуття стипендії може бути висунуто громадянина України віком від 14 до 35 років - майстра народного мистецтва, творчість якого сприяє розвитку традиційного народного мистецтва на основі досвіду попередніх поколінь майстрів.

5. Пропозиції щодо кандидатів на здобуття стипендій вносяться Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, Міністерством культури Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями до комісії, яка утворюється в установленому порядку Міністерством культури України.

Комісія здійснює добір кандидатів на здобуття стипендій та вносить відповідні пропозиції Міністерству культури України для розгляду на засіданні його колегії.

Рішення колегії Міністерства культури України щодо кандидатів на здобуття стипендій подається Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України готує і вносить на розгляд Президентові України відповідний проект указу Президента України.

6. Виплата стипендій членам Національної спілки майстрів народного мистецтва України провадиться через Національну спілку майстрів народного мистецтва України, а особам, які не є членами зазначеної Спілки, - через Міністерство культури України шляхом зарахування на особові рахунки в установах банку.

7. У разі смерті стипендіата або виїзду на постійне проживання за кордон виплата стипендії припиняється з місяця, наступного за місяцем смерті стипендіата або виїзду на постійне проживання за кордон.

Національна спілка майстрів народного мистецтва України повідомляє Міністерство культури України про смерть стипендіата або виїзд на постійне проживання за кордон у десятиденний строк.

8. Фінансування витрат, пов'язаних із виплатою стипендій, здійснюється за рахунок бюджетних призначень, передбачених Міністерству культури України у Державному бюджеті України на відповідний рік.

9. Стипендіат може бути позбавлений стипендії Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на підставі рішення колегії Міністерства культури України за пропозицією комісії.

Підстави позбавлення стипендіата стипендії визначає комісія.

 

Глава Адміністрації
Президента України

С. ЛЬОВОЧКІН

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали