ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

10.08.2011 р.

Справа N 7/219

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Остапенка М. І. (головуючого), Гончарука П. А., Стратієнко Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" на ухвалу господарського суду м. Києва від 11 квітня 2011 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2011 року за скаргою публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" на дії відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у справі N 7/219 за позовом акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" до публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про стягнення суми, встановив:

Рішенням господарського суду м. Києва від 22 червня 2009 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 3 грудня 2009 року, позов акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" про стягнення з публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" 12609827,63 грн. боргу, 278580 грн. інфляційних втрат, 35001,54 грн. 3 % річних, 630491,38 грн. штрафу та судових витрати в сумі 25618 грн. задоволено.

На виконання даного рішення, 21 січня 2010 року судом, в порядку ст. ст. 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, видано наказ.

30 березня 2011 року відповідач звернувся до суду зі скаргою на неправомірні дії відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 4 березня 2011 року, посилаючись на те, що виконавче провадження відкрито за виконавчим документом, який не відповідає вимогам чинного законодавства в частині строку пред'явлення такого документу до виконання, оскільки в наказі від 21 січня 2010 року N 7/219 зазначено, що даний наказ дійсний до виконання до 21 січня 2013 року, що суперечить вимогам статті 118 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 11 квітня 2011 року, залишеною без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2011 року, в задоволенні скарги відмовлено.

У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення та неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить постановлені у справі судові рішення - ухвалу місцевого суду від 11 квітня 2011 року та постанову апеляційної інстанції від 27 травня 2011 року - скасувати, прийнявши нове рішення про задоволення поданої відповідачем скарги.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, суд вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відмовляючи в задоволенні скарги відповідача на дії відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, місцевий господарський суд, керуючись нормами Закону України "Про виконавче провадження", виходив з того, що дії державних виконавців і наказ господарського суду відповідають вимогам вказаного Закону, а помилка у визначенні строку дії наказу не може вплинути на його виконання при своєчасному зверненні стягувача до виконавчого органу -в межах законодавчо встановленого строку пред'явлення виконавчого документу до виконання.

З такою ухвалою господарського суду першої інстанції погодився й апеляційний суд, залишивши її без змін.

Висновок попередніх судових інстанцій про відсутність правових підстав для задоволення скарги відповідача є законним, обґрунтованим, відповідає нормам матеріального та процесуального права, фактичним обставинам та наявним матеріалам справи, а доводи касаційної скарги його не спростовують.

З огляду на викладене, підстав для зміни або скасування постановлених у справі судових рішень не вбачається.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду м. Києва від 11 квітня 2011 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 травня 2011 року у справі N 7/219 - без змін.

 

Головуючий

М. І. Остапенко

Судді

П. А. Гончарук

 

Л. В. Стратієнко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали