ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

25.01.2012 р.

Справа N 39/261

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Мирошниченка С. В. (головуючий), Князькова В. В., Хрипуна О. О. розглянув касаційну скаргу Акціонерного товариства закритого типу "Українська незалежна ТВ-корпорація" на постанову від 19.10.2011 Київського апеляційного господарського суду у справі N 39/261 господарського суду міста Києва за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комп Мюзік Паблішинг" до Акціонерного товариства закритого типу "Українська незалежна ТВ-корпорація" про стягнення 888000,00 грн.

Судове засідання проведено за участю представників сторін: позивача - не з'яв., відповідача - Зайоми О. А.

Встановив:

ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" звернулося до господарського суду з позовом про стягнення з АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" 888000,00 грн. компенсації за порушення виключних майнових авторських прав позивача на музичний твір "We are the champions" (автор Freddie Mercury) шляхом його публічного сповіщення 11.07.2009 на телеканалі "Інтер" під час трансляції футбольного матчу Суперкубок України "Динамо" (Київ) - "Ворскла" (Полтава).

Рішенням господарського суду міста Києва від 24.01.2011 (суддя Гумега О. В.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.10.2011 (колегія суддів у складі: суддя Зубець Л. П. - головуючий, судді Мартюк А. І., Новіков М. М.), позов задоволено частково. Стягнуто з АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" 9410,00 грн. компенсації.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду відповідач просить скасувати рішення господарського суду першої інстанції від 24.01.2011, постанову апеляційного суду від 19.10.2011 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Скарга мотивована тим, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування апеляційним судом норм процесуального та матеріального права, Вищий господарський суд України вважає касаційну скаргу такою, що підлягає задоволенню частково.

Відповідного висновку суд дійшов на підставі такого.

Причиною спору в даній справі стало питання про наявність правових підстав для стягнення з відповідача компенсації за порушення виключних майнових авторських прав ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" на музичний твір "We are the champions" (автор Freddie Mercury) шляхом його публічного сповіщення.

Погоджуючись з рішенням суду першої інстанції про часткове задоволення позову, апеляційний суд виходив з того, що виключні майнові авторські права на музичний твір "We are the champions" належать позивачеві (за договором від 01.05.2003, укладеним з EMI MUSIC PUBLISHING LIMITED); відповідачем не доведено наявність у нього прав на використання музичного твору; отже, ним протиправно, тобто без дозволу ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг", публічно сповіщено спірний музичний твір. У зв'язку з цим, суди дійшли висновку про те, що з АТЗТ "Українська незалежна ТВ-Корпорація" на користь позивача підлягає стягненню компенсація в сумі 9410,00 грн., що дорівнює 10 мінімальним заробітним платам.

Вищий господарський суд України вважає такі висновки судів попередніх інстанцій передчасними з огляду на таке.

Відповідно до ст. 36 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, вони містять копії документів, в тому числі договір від 01.05.2003, на підставі якого суди дійшли висновку про набуття позивачем виключних майнових авторських прав на музичний твір "We are the champions". В той же час, наявні в матеріалах справи копії цього договору, не можуть бути належними доказами у справі, оскільки містять або частину цього договору (т. 1 а. с. 9 - 22), або незавірені копії, з яких неможливо встановити достовірний зміст документа, оскільки частину тексту неможливо прочитати.

За наведених обставин Вищий господарський суд України дійшов висновку про те, що подані у справі фактичні дані, а отже і обставини самої справи, були досліджені попередніми судовими інстанціями односторонньо і неповно, тобто з порушенням вимог процесуального законодавства. Це дає підстави для скасування прийнятих зі справи судових рішень з передачею самої справи на новий розгляд.

У ході такого розгляду суду належить:

врахувати наведене, додатково перевірити обґрунтованість тверджень позивача про передачу йому виключних майнових авторських прав відносно використання музичного твору "We are the champions", витребувавши від нього відповідні докази, які мають бути оформлені згідно з вимогами ст. 36 ГПК України;

предметно з'ясувати у відповідача, на чому саме ґрунтуються його заперечення проти позову і з'ясувати у відповідача коло тих обставин, які, на його думку, спростовують факт використання ним твору та запропонувати йому подати суду відповідні докази;

у випадку якщо подані зі справи докази викликатимуть сумнів з точки зору достовірності відображеної в них інформації, - вжити відповідних заходів для їх перевірки;

на підставі поданих, а також додатково витребуваних доказів встановити фактичні обставини справи і в залежності від встановленого прийняти таке рішення, яке знаходилося б у повній відповідності з нормами матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11110, 11111, 11112 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Акціонерного товариства закритого типу "Українська незалежна ТВ-корпорація" задовольнити частково.

Постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.10.2011, рішення господарського суду міста Києва від 24.01.2011 у справі N 39/261 скасувати, а справу направити на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.

 

Суддя

С. Мирошниченко

Суддя

В. Князьков

Суддя

О. Хрипун

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали