ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

17.02.2011 р.

N К-22740/08

Додатково див. постанову Верховного Суду України від 30 травня 2011 року (Постанова N 21-61а11)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Загороднього А. Ф., суддів - Білуги С. В., Гаманко О.І., Заїки М. М., Співака В. І., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 27.10.2008 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації, Київського міського військового комісаріату, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання вчинити дії, стягнення заборгованості та моральної шкоди,  встановила:

У березні 2007 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації, Київського міського військового комісаріату, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання вчинити дії, стягнення заборгованості за 2007 рік та моральної шкоди.

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 26.06.2007 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 відмовлено повністю.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.10.2008 скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено частково. Зобов'язано стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь позивача недоплачену суми щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2007 рік. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів, перевіривши доводи касаційної скарги та заперечення на неї, рішення судів першої та апеляційної інстанцій, вбачає порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права при прийнятті рішення, і тому вважає, що касаційну скаргу слід задовольнити, рішення суду апеляційної інстанцій - скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції, з наступних підстав.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до вимог статті 17 вищевказаного Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Позивач ОСОБА_4 має статус учасника бойових дій. Згідно законів України Про Державний бюджет на 2004, 2005, 2006 роки отримував щорічну допомогу до 5 травня згідно цих Законів.

Статтею 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" було встановлено, що виплата щорічної разової допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у 2007 році здійснюється у розмірі 280 грн.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року N 6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційним), деякі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", яким зупинено на 2007 рік дію частини 5 статті 12 та статей 13, 14, 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в тому числі й щодо визначення розміру виплати щорічної разової грошової допомоги.

Посилання суду апеляційної інстанції на рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року відносно неконституційності положень Закону України "Про Державний бюджет на 2007 рік" щодо встановлення розміру щорічної допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" є помилковим, оскільки зазначене рішення прийняте 09.07.2007 року, тобто після виплати відповідачеві разової грошової допомоги, і відповідно, на час виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2007 році відповідач діяв відповідно до діючого законодавства.

Рішення Конституційного суду України не має зворотної дії в часі і у суб'єкта владних повноважень після його прийняття не виникло додаткових зобов'язань по перерахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

З урахуванням викладеного, у суду апеляційної інстанції не було законних підстав для задоволення позову ОСОБА_4

Колегія суддів вважає, що при прийнятті рішення суд апеляційної інстанції помилково скасував рішення суду першої інстанції та не спростував жодних доказів, які були предметом дослідження суду першої інстанції, що згідно статті 226 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для скасування судового рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасоване помилково.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 226, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат задовольнити.

Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 27.10.2008 - скасувати, а постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 26.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації, Київського міського військового комісаріату, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання вчинити дії, стягнення заборгованості та моральної шкоди - залишити в силі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. Ф. Загородній

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

М. М. Заїка

 

В. І. Співак

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали