ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

23.11.2011 р.

Справа N 5023/3308/11

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Остапенка М. І. (головуючого), Гончарука П. А., Стратієнко І. Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Кентавр" на рішення господарського суду Харківської області від 29 червня 2011 року та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 22 серпня 2011 року у справі N 5023/3308/11 за позовом заступника прокурора Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради, комунального підприємства "Харківські теплові мережі" до товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Кентавр" про стягнення суми, встановив:

У серпні 2010 року заступник прокурора Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради, комунального підприємства "Харківські теплові мережі" звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Кентавр" про стягнення заборгованості в сумі 25944,64 грн., посилаючись на порушення відповідачем умов договору N 8293 від 1 листопада 2001 року в частині розрахунків за спожиту теплову енергію.

Справа розглядалась судами неодноразово.

Останнім рішенням господарського суду Харківської області від 29 червня 2011 року, залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 22 серпня 2011 року, позов задоволено. Стягнуто з відповідача на користь позивача 25944,64 грн. боргу та судові витрати.

У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права, просить постановлені у справі судові рішення скасувати, а в позові відмовити.

Заслухавши пояснення представників відповідача, комунального підприємства "Харківські теплові мережі", вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, суд вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено місцевим господарським судом, дію договору N 8293 від 1 листопада 2001 року у встановленому законом порядку не припинено, зобов'язання стосовно відпуску теплової енергії до приміщень відповідача, що знаходяться в житловому будинку за адресою: м. Харків, пр-т Фрунзе, 12 позивачем виконано, рахунки на оплату спожитої теплової енергії на адресу відповідача направлено у встановленому договором порядку, що підтверджується матеріалами справи. Проте відповідачем взяті на себе за договором зобов'язання належним чином не виконані, в зв'язку з чим за період з грудня 2009 року по квітень 2010 року за ним утворилася заборгованість в сумі 25944,64 грн., яка на момент розгляду справи в суді не погашена. Доказів на підтвердження того, що станом на 21 жовтня 2009 року в нежитлових приміщеннях встановлена автономна система опалення та здійснене повне відключення від централізованої системи опалення в порядку і на умовах, визначених договором і наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України N 4 від 22 листопада 2005 року, відповідачем не надано.

На підставі встановленого позовні вимоги визнані судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на норми ст. ст. 526, 530 Цивільного кодексу України.

З таким рішенням місцевого господарського суду погодився й суд апеляційної інстанції, залишивши його без змін.

Висновок попередніх судових інстанцій про наявність правових підстав для задоволення позову в повному обсязі є законним, обґрунтованим, відповідає нормам матеріального та процесуального права, фактичним обставинам та наявним матеріалам справи, а доводи касаційної скарги його не спростовують.

З огляду на викладене, підстав для зміни або скасування постановлених у справі судових рішень не вбачається.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Кентавр" залишити без задоволення, а рішення господарського суду Харківської області від 29 червня 2011 року та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 22 серпня 2011 року у справі N 5023/3308/11 - без змін.

 

Головуючий

М. І. Остапенко

Судді:

П. А. Гончарук

 

Л. В. Стратієнко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали