ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

07.11.2011 р.

Справа N 45/295-30/88

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Карабаня В. Я., суддів - Ковтонюк Л. В., Жаботиної Г. В. (за участю представника позивача - Північук Л. І.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Національного комплексу "Експоцентр України" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.07.2011 у справі N 45/295-30/88 господарського суду міста Києва за позовом Національного комплексу "Експоцентр України" до корпорації "Українська універсальна агропромислова біржа" про стягнення 37547,00 грн.

Рішенням господарського суду міста Києва від 31.05.2011 (суддя Ващенко Т. М.) в задоволенні позовних вимог Національного комплексу "Експоцентр України" відмовлено.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.07.2011 (колегія у складі суддів: Баранця О. М., Чорної Л. В., Рєпіної Л. О.) рішення господарського суду міста Києва від 31.05.2010 залишено без змін.

Не погоджуючись із постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.07.2011, Національний комплекс "Експоцентр України" звернувся із касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.07.2011 та рішення господарського суду міста Києва від 31.05.2011 як такі, що прийнято з порушенням норм матеріального і процесуального права, прийняти нове рішення.

Дослідивши матеріали справи, Вищий господарський суд України встановив:

За змістом позовних вимог позивач вимагає стягнення шкоди, заподіяної під час проведення XXII Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку "АГРО-2010" 15 - 19 червня 2010 року згідно умов укладеного з відповідачем договору N 36-2 від 11.05.2010, яка виникла у зв'язку з пошкодженням газонів та зелених насаджень на території Національного комплексу "Експоцентр України" (м. Київ, вул. Академіка Глушкова, 1), що була задіяна під час проведення вказаної виставки, розмір якої визначено позивачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.99 N 559 "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" - 37547 грн.

Обґрунтованим визнається рішення, в якому повністю відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду стосовно встановлених обставин і правових наслідків є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Оскаржувані рішення зазначеним вимогам не відповідають.

Приймаючи рішення у справі, місцевий господарський суд, з висновками якого погодився апеляційний господарський суд, виходив з того, що в акті від 17.06.2010, який, як вказано в позовній заяві, було складено комісією позивача відповідно до умов п. 4.6 вказаного договору (цим пунктом передбачено, що замовник несе повну матеріальну відповідальність за псування або втрату майна виконавця; у разі втрати або пошкодження майна виконавця, замовник відшкодовує його вартість за цінами на день нанесення збитків; у разі пошкодження асфальтового покриття, газонів та зелених насаджень, замовник відшкодовує витрати виконавця на їх відновлення на підставі відповідних документів, представлених виконавцем), не вказано особу, яка саме заподіяла збитки садово-парковим газонам Національного комплексу "Експоцентр України", не зазначено, хто саме використовував територію Національного комплексу "Експоцентр України", де виявлено псування газонів.

В касаційній скарзі Національний комплекс "Експоцентр України" вказав, що незрозумілим є посилання судів на те, що не встановлено особу, яка заподіяла збитків садово-парковим газонам на території садово-паркової території позивача, яка була задіяна під час проведення виставки - ярмарки "Агро-2010" 15 - 19 червня 2010, в місцях, де розміщені торгові точки та експонати виставки, також відповідно до умов договору саме відповідач (замовник) використовував виставкові площі для розміщення експозиції і саме він несе повну матеріальну відповідальність за псування чи втрату майна виконавця.

Вищий господарський суд України погоджується з доводами заявника, оскільки під час розгляду справи судами попередніх інстанцій не надано належної правової оцінки твердженням позивача, викладеним в поясненнях від 08.12.2010 (т. I арк. с. 41 - 42), про те, що згідно Додатку N 1 (схеми) до договору відкриті майданчики, на яких, у тому числі, було розташовано експозицію XXII Міжнародної агропромислової виставки - ярмарки "Агро-2010" (організацію та проведення якої здійснював відповідач), оточені зеленими газонами, клумбами, які вкриті зеленими насадженнями, тому і було передбачено умовами договору матеріальну відповідальність замовника за пошкодження учасниками цієї виставки асфальтового покриття, газонів і зелених насаджень; більш того, звертаючись до позивача листами N 96-02/50-09 від 31.05.2010, N 96-01/51-09 від 01.06.2010 з проханням дозволити розміщення та забудову експозицій на відкритих площах (частково клумби та трав'яне покриття), відповідач також зобов'язувався вжити заходи збереження зеленого покрову.

Беручи до уваги викладене та вимоги ч. 2 ст. 1117 ГПК України, відповідно до яких касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази, рішення попередніх судових інстанцій підлягають скасуванню з направленням справи для нового розгляду.

Керуючись ст. ст. 1115, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Національного комплексу "Експоцентр України" задовольнити частково.

Постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.07.2011 та рішення господарського суду міста Києва від 31.05.2011 скасувати, справу N 45/295-30/88 передати до господарського суду міста Києва для нового розгляду.

 

Головуючий

В. Карабань

Судді:

Л. Ковтонюк

 

Г. Жаботина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали