КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

30.11.2010 р.

Справа N 2а-4161/10/1170

(В порядку скороченого провадження)

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді  Нагібіної Г. П. розглянув о 10:00 годині у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що на підставі наказу про проведення позапланової виїзної перевірки від 27.02.2010 р. N 104-д та направлення на проведення перевірки від 27.02.2010 р. N 103 співробітниками РУДСАТ ДПА України у Кіровоградській області було проведено перевірку кафе "Богема", яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт про результати позапланової виїзної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами N 101/32-200/1919109146 від 27.02.2010 р. (далі - акт перевірки).

У акті перевірки зафіксовано порушення відповідачем абз. 4 ст. 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 р. N 481/95-ВР (далі N 481/95-ВР), а саме нерозміщення наочної інформації, яка складається з графічного знака про заборону куріння та тексту "Куріння заборонено!".

На підставі акта перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 від 01.03.2010 р. N 110396 на суму 3400,00 грн.

Вказане рішення у зв'язку з неможливістю вручення відповідачеві поштовим відправленням розміщено на дошці оголошень Регіонального управління з 12.04.2010 р. (а. с. 10).

Відповідач ухвалу про відкриття скороченого провадження отримав 22.11.2010 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 12).

26.11.2010 р. до суду надійшли заперечення проти прозову, у яких відповідач зазначає, що у кафе "Богема" паління заборонено з моменту відкриття закладу, а також, що наочна інформація була відсутня на момент перевірки, оскільки її постійно зривають. Також відповідач посилається на те, що над вхідними дверима кафе розміщена табличка з написом "Кафе для некурящих" і знаком заборони куріння.

На підставі зазначеного, а також беручи до уваги скрутне матеріальне становище, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 2 ст. 152 Закону N 481/95-ВР встановлено, що у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Актом перевірки зафіксовано відсутність вказаної інформації, а саме графічного знака про заборону куріння та тексту змісту: "Куріння заборонено!".

Згідно абз. 10 ст. 17 Закону N 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону - 3400 гривень.

Відповідач суму штрафу не сплатив, у встановленому порядку рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив.

Згідно п. 10 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 02.06.2003 р. N 790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Суд вважає доведеним факт наявності у відповідача боргу в сумі 3400,00 грн., а тому він підлягає стягненню до Державного бюджету України.

Керуючись п. 10 постанови КМ України "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", абз. 10 ч. 2 ст. 17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та п. 5 ч. 2 ст. 17, 94, 158 - 162, 167, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановив:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень).

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.

 

Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду

Г. П. Нагібіна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали