ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.10.2008 р.

Справа N К-11583/07

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді Фадєєвої Н. М., суддів - Бим М. Є., Леонтович К. Г., Чалого С. Я., Шкляр Л. Т., розглянувши у попередньому розгляді касаційну скаргу УПФУ у м. Ірпені на постанову господарського суду Київської області від 01.03.2007 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2007 р. у справі за позовом УПФУ у м. Ірпені до ТОВ "Сигма ЛТД.К" про стягнення заборгованості,  встановила:

УПФУ у м. Ірпені звернулося до суду з позовом про стягнення з ТОВ "Сигма ЛТДК" заборгованості в сумі 8092 грн. 92 коп.

Постановою господарського суду Київської області від 01.03.2007 р. відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2008 р. апеляційна скарга залишена без задоволення, а постанова господарського суду Київської області від 01.02.2007 р. - без змін.

Не погоджуючись з вищезазначеними судовими рішеннями, УПФУ у м. Ірпені звернулось з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій просить скасувати вищезазначені судові рішення, ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановляючи судове рішення про відмову в задоволенні позову суд посилався на вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема ч. 6 ст. 20, яка передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

В тій же частині передбачаються випадки сплати страхових внесків у вигляді авансових платежів сум страхових внесків та у разі недостатності коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) і одночасної сплати відповідних авансових платежів.

Виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.

Як встановлено судом, в період з грудня 2005 р. по листопад 2006 р. відповідачем в повному обсязі нараховувались суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті.

Проте за вказаний період на підприємстві відповідача виникла заборгованість по заробітній платі, внаслідок браку коштів. Виплата вказаної заборгованості здійснювалася відповідно до надходжень коштів в першочерговому порядку. При цьому також нараховувалися та сплачувалися страхові внески відповідно до сум фактичних виплат заробітної плати.

Оскільки узгодити пропорційність виплати страхових внесків та порядок погашення заборгованості по ним ТОВ "Сигма ЛТД К" з позивачем не змін відповідач самостійно визначав та сплачував страхові внески до Пенсійного фонду.

Колегія суддів вважає, що за таких обставин у позивача не було підстав застосовувати до відповідача фінансові санкції та нараховувати пеню.

Судом рішення ухвалене з додержанням норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, не допущено порушень норм процесуально права при вчиненні процесуальних дій.

Відповідно до ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу УПФУ у м. Ірпені залишити без задоволення, а постанову господарського суду Київської області від 01.03.2007 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2007 р. у справі N А9/001-07 - без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали