ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

23.11.2011 р.

Справа N 52/154

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Остапенка М. І., суддів: Гончарука П. А., Стратієнко Л. В., розглянувши касаційну скаргу ПАТ "АК "Київводоканал" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.09.2011 року у справі за позовом ПАТ "АК "Київводоканал" до Житлово-будівельного кооперативу "Будівельник-10" про стягнення коштів, встановив:

У вересні 2008 року, ПАТ "АК "Київводоканал" звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з Житлово-будівельного кооперативу "Будівельник-10" 105271,37 грн. заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання останнім умов договору на послуги водопостачання та водовідведення N 04176/4-08 від 12.02.97 року та 31061,17 грн. інфляційних втрат.

Рішенням господарського суду м. Києва від 25.07.2011 року у задоволенні позову відмовлено.

За наслідками перегляду справи в апеляційному порядку, постановою Київського апеляційного господарського суду від 21.09.2011 року рішення місцевого господарського суду залишено без змін.

Постановлені у справі судові рішення оскаржено у касаційному порядку й ухвалою Вищого господарського суду України від 14.11.2011 року порушено касаційне провадження у справі за касаційною скаргою відповідача, у якій він посилається на порушення судами матеріальних та процесуальних норм, і просить судові рішення скасувати, прийнявши нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, судова колегія не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" споживачі питної води зобов'язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, відносини сторін врегульовані договором N 04176/4-08 від 12.02.97 року, за умовами якого ПАТ "АК "Київводоканал" (постачальник) зобов'язалось надати Житлово-будівельному кооперативу "Будівельник-10" (абонент) послуги з постачання питної води та прийняття каналізаційних стоків, а останній сплачувати вартість наданих послуг.

Пунктом 3.1 зазначеного договору передбачено, що кількість води, що подається постачальником та використовується абонентом, визначається за показниками водолічильників, зареєстрованих постачальником. Зняття показників водолічильників здійснюється, як правило, щомісячно представником постачальника спільно з представником абонента.

Згідно п. п. 3.6, 3.7 цього договору, абонент розраховується за користування водою і послугами каналізації шляхом оплати платіжних вимог, без їх акцепту, шляхом зняття з його розрахункового рахунку сум, зазначених постачальником у платіжній вимозі. Абонент має право повністю або частково відмовитись від оплати платіжної вимоги, якщо постачальником пред'явлено платіжну вимогу на раніше оплачені послуги.

Перевіряючи дотримання кожною із сторін взятих на себе за цим договором зобов'язань судом першої та апеляційної інстанцій встановлено, що заборгованість відповідача за поставлену йому холодну воду та водовідведення відсутня, що не оспорюється і у касаційній скарзі, а тому правильно зазначивши про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача плати за гарячу воду, яка використовується для підігріву і постачання якої цим договором не передбачено, суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний господарський суд правомірно відмовив у позові у зв'язку з безпідставністю заявлених вимог, і підстав для скасування чи зміни судових рішень, за наведених у касаційній скарзі мотивів, судова колегія не вбачає.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.09.2011 року - без змін.

 

Головуючий

М. І. Остапенко

Судді:

П. А. Гончарук

 

Л. В. Стратієнко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали