ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.04.2011 р.

N В/9991/695/11

Відмовлено у задоволенні заяви про перегляд судового рішення
Вищого адміністративного суду України
постановою Верховного Суду України від 30 травня 2011 року (Постанова N 21-103а11)

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Гашицького О. В., Малиніна В. В., Мойсюка М. І., Ситникова О. Ф., Штульман І. В., розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова про перегляд Верховним Судом України за винятковими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2010 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова до Державного підприємства Харківський релейний завод "Радіореле" про стягнення заборгованості, установила:

Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова звернулось до суду з позовом до Державного підприємства Харківський релейний завод "Радіореле" про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій призначених за списком N 2 згідно пунктів "б - з" статті 13 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2010 року у позові відмовлено.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2010 року судові рішення скасовано, позов задоволено.

У заяві про перегляд Верховним Судом України вказаного рішення Вищого адміністративного суду України заявник ставить питання про його скасування, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Згідно статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року N 2453-VI), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України.

Відповідно вимог статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:

1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;

2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Тобто, у пункті першому вказаної статті чітко визначено, що судові рішення в адміністративних справах можуть бути переглянуті виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції лише одних і тих самих норм матеріального права.

Із доданих до заяви копій судових рішень колегія суддів вбачає неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, а тому враховуючи цю обставину, колегія суддів знаходить підстави для допуску заяви до провадження справи Верховним Судом України.

Керуючись статтями 237, 240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів ухвалила:

Допустити справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова до Державного підприємства Харківський релейний завод "Радіореле"про стягнення заборгованості, до провадження Верховним Судом України заяви про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2010 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали