ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

РІШЕННЯ

29.11.2011 р.

Справа N 2-3163/11

Рішення в частині розміру стягнення заборгованості зміненорішенням апеляційного суду Запорізької області від 15 лютого 2012 року (Рішення N 22ц-960/2012)

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі: головуючого - судді Зарютіна П. В., при секретарі - Чернишовій І. В. розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Запорізькій машинобудівний завод" про стягнення заборгованості із заробітної плати, встановив:

Позивач звернувся до суду зі своїм вищевказаним позовом, за яким зазначив, що він працює у відповідача оператором станків ЧПУ, проте відповідач не сплачує заробітну плату і має заборгованість перед позивачем, через що останній зазнав і моральної шкоди.

Позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь заборгованість із заробітної плати в сумі 13525 грн., компенсацію за втрату частини грошових коштів у зв'язку із порушенням термінів їх виплати в сумі 1255,02 грн., 10000 грн. на відшкодування моральної шкоди та 768 грн. на відшкодування витрати на оплату правової допомоги.

У судовому засіданні позивач наполіг на позові за вказаними у ньому підставами, а представник відповідача позов визнала частково, в розмірі не виплаченої заробітної плати на суму - 5141,02 гривень.

Всебічно з'ясувавши обставини справи, вивчивши її матеріали, дослідивши надані у справі докази у сукупності, суд дійшов до висновку, що заявлений позов підлягає частковому задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується, що позивач працює на ТОВ "Запорізький машинобудівний завод" з 01.09.2005 року на посаді оператора станків ЧБУ "Кристал", що підтверджується копією трудової книги позивача та узгоджується з довідкою названого підприємства.

Із пояснень позивача за позовом вбачається, що у відповідача виникла заборгованість перед позивачем по виплаті заробітній платі на загальну суму 13525 грн., і суду не має підстав не довіряти таким поясненням позивача, оскільки вони узгоджуються з листом державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.

Натомість, із довідки відповідача вбачається, що така заборгованість складає не 13525 грн., а 5141,02 грн., але, зважаючи на те, що вказана довідка була складена та видана співробітниками відповідача, які опосередковано заінтересовані в результаті розгляду цієї справи, та названа довідка суперечить даним за листом державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя від 23.08.2011 р., не довіряти якій у суду не має підстав, суд критично оцінює вищеназвану довідку відповідача.

Таким чином, заявлені вимоги в частині стягнення заробітної плати на суму 13525 грн. є обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню.

Окрім цього, позивач зазначив, що йому спричинена моральна шкода, внаслідок порушення звичайного способу життя, вона виявилася в моральних стражданнях через невиконання відповідачем своїх обов'язків по виплаті заробітної плати.

Частина 1 ст. 23 ЦК України встановлює, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, спричиненої внаслідок порушення його прав, та полягає у душевних стражданнях отриманих особою внаслідок протиправної поведінки щодо себе.

Факт душевних страждань, заподіяних позивачеві внаслідок протиправної поведінки відповідача, не викликає у суду сумніву та відповідно до змісту ст. 23 ЦК України, ст. 2371 КЗпП України є підставою для відшкодування моральної шкоди.

Враховуючи обставини справи, розмір заборгованості із заробітної плати, тривалість порушення, суд вважає, що розумним та виправданим є розмір компенсації моральної шкоди у сумі 800 гривень, через що заявлений позов в названій частині підлягає частковому задоволенню.

Проте в іншій частині, на думку суду позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

На обґрунтування заявлених вимог в частині стягнення компенсації за втрату частини грошових коштів у зв'язку із порушенням терміну їх виплат, позивач посилався на те, що така заборгованість складає 1255,02 грн., вона була підрахована, беручи до уваги її помісячне виникнення, проте відповідачем не було надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження щомісячної динаміки виникнення заборгованості, з чого суд не міг встановити, на які ж саме терміни порушувалися виплати заборгованості із заробітної плати.

Зважаючи на позицію представника відповідача, який заперечував на позов повністю в цій частині, суд дійшов до висновку, що вимоги позивача в частині стягнення вищевказаної компенсації в сумі 1255,02 грн. не доведені та задоволенню не підлягають.

Крім того, щодо стягнення 768 грн. витрачених на правову допомогу, позивачем не було надано жодних доказів, а тому таке відшкодування задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 115, 232, 233, 2371 КЗпП України, ст. ст. 10, 30, 57 - 60, 88, 208, 209, 212 - 215 ЦПК України, суд вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ТОВ "Запорізькій машинобудівний завод" на користь ОСОБА_1 13525 гривень заборгованості із заробітної плати та 800 гривень на відшкодування моральної шкоди.

В іншій частині позову відмовити.

рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 днів після проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 

Суддя

П. В. Зарютін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали