ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

12.05.2011 р.

N К-5615/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - судді Заїки М. М., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Співака В. І., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на постанову Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.05.2007 та ухвалу апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 26.02.2008 у справі за позовом Л. С. М. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, Алуштинського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в місті Алушта Автономної Республіки Крим про стягнення заборгованості по грошовому забезпеченню, встановила:

У лютому 2007 року Л. С. М. звернувся до суду з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, Алуштинського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, третя особа: Управління Пенсійного фонду України в місті Алушта Автономної Республіки Крим про стягнення заборгованості по грошовому забезпеченню.

Постановою Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.05.2007 залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 26.02.2008 позовні вимоги Л. С. М. задоволено повністю. Стягнуто з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на користь Л. С. М. заборгованість у зв'язку з перерахунком пенсії 3773,32 грн.

У касаційній скарзі Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим просить постанову Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.05.2007 та ухвалу апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 26.02.2008 скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити Л. С. М. в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши доводи касаційної скарги, рішення судів першої та апеляційної інстанції щодо правильності застосування ними норм процесуального та матеріального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Судами першої та апеляційної інстанції було встановлено, що на виконання рішення Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 25.10.2005 Алуштинським міським відділом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим було видано наказ від 23.11.2005 р. N 51, яким Л. С. М. встановлена надбавка та проведено перерахунок щомісячного грошового забезпечення за останній перед звільненням місяць та відповідно розмір вихідної допомоги при звільненні. Остаточна сума що підлягала виплаті складала 10833 грн. 20 коп., із якою позивач отримав 7407 грн. Згідно листа Алуштинського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим від 05.12.2005 N 83 позивач був повідомлений про заборгованість в сумі 3768 грн. 77 коп.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, що на цьому наполягає одна із сторін.

Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим неодноразово звертало увагу в судах першої та апеляційної інстанції на пропущення строку звернення до суду позивача.

Таким чином, у судів першої та апеляційної інстанцій не було правових підстав для задоволення позовних вимог.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню. Зважаючи на те, що у справі не вимагається збирання або додаткової перевірки доказів, обставини справи встановлені судами повно і правильно, але допущено помилку в застосуванні норм матеріального права - судові рішення судів першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову Л. С. М.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 229, 230, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів постановила:

Касаційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим задовольнити.

Постанову Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.05.2007 та ухвалу апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 26.02.2008 у справі за позовом Л. С. М. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, Алуштинського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, третя особа: Управління Пенсійного фонду України в місті Алушта Автономної Республіки Крим про стягнення заборгованості по грошовому забезпеченню - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог Л. С. М. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, Алуштинського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, третя особа: Управління Пенсійного фонду України в місті Алушта Автономної Республіки Крим про стягнення заборгованості по грошовому забезпеченню відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали