ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

07.04.2011 р.

N К-24528/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Сіроша М. В., Бим М. Є., Гончар Л. Я., Конюшка К. В., Цуркана М. І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за касаційною скаргою Відкритого акціонерного товариства "Техмашремонт" на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом Виконуючого обов'язки прокурора м. Біла Церква в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області до Відкритого акціонерного товариства "Техмашремонт" про стягнення заборгованості по відшкодуванню на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку N 1, встановила:

У лютому 2009 року Виконуючий обов'язки прокурора м. Біла Церква в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області звернувся до суду із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Техмашремонт" про стягнення заборгованості по відшкодуванню на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку N 1 на загальну суму 115172,98 грн.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 12 травня 2009 року у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року скасовано постанову суду першої інстанції, прийнято нову постанову, якою задоволено позовні вимоги.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, ВАТ "Техмашремонт" подало касаційну скаргу, в якій просило скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

До Вищого адміністративного суду України надійшли заперечення Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області на касаційну скаргу, в яких УПФУ у м. Біла Церква просить залишити касаційну скаргу ВАТ "Техмашремонт" без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року без змін.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, ВАТ "Техмашремонт" є юридичною особою, зареєстрованою в Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У Відкритого акціонерного товариства "Техмашремонт" станом 01.02.2009 року утворилася заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку N 1 у розмірі 115172,98 грн.

Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року N 121/2001, зі змінами та доповненнями.

Відповідно до частини 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. N 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цьогоЗакону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.91 р. N 1788-XII "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем Управлінню Пенсійного фонду фактичних витрат на виплату і доставку пенсій передбачена чинним законодавством, оскільки пенсія працівникам відповідача призначена до 01.04.2004 року на пільгових умовах за списком N 1.

У зв'язку з тим, що ВАТ "Техмашремонт", у порушення вимог п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" N 1788-XII від 05.11.91 року, не сплатив у встановлені строки фактичні витрати на виплату доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, колегія суддів визнає позовні вимоги обґрунтованими та такими. що підлягають задоволенню.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом апеляційної інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 225, 229, 230, 232 КАС України увалила:

Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Техмашремонт" залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали