ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 20.01.2012 р. N Р-24/0/3-12

Про створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року N 1163/2011 "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" (Указ N 1163/2011), з метою створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішення актуальних завдань у сфері охорони дитинства:

1. Створити робочу групу з моніторингу умов утримання, виховання, психолого-медико-педагогічного та соціального супроводу вихованців інтернатних закладів і дітей, які виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу і затвердити її склад (додається).

2. Зобов'язати голів райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам:

2.1. Створити постійно діючі робочі групи з моніторингу умов утримання, навчання та виховання дітей, забезпечення їх прав, законних інтересів відповідно до Конвенції про права дитини та щоквартально, до 15 числа останнього місяця, надавати до облдержадміністрації інформацію про їх роботу.

2.2. Забезпечити:

неухильне виконання вимог чинного законодавства щодо соціального захисту дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема своєчасного виявлення таких дітей, надання їм статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, вирішення питання щодо забезпечення захисту особистих, майнових і житлових прав таких дітей;

додержання прав багатодітних сімей, зокрема належного забезпечення їх соціального захисту та реалізації передбачених законодавством пільг для таких сімей;

пріоритетність права дитини на сімейне виховання та сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу);

нагляд за умовами проживання усиновлених дітей.

2.3. Вжити додаткових заходів щодо:

забезпечення житлом багатодітних сімей;

удосконалення роботи з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та відповідних соціальних працівників;

посилення кадрового забезпечення служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, створення умов для їх ефективної роботи.

впровадження програми по роботі з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах "Батьківство в радість".

2.4. Активізувати роботу з упровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

2.5. Сприяти діяльності громадських організацій у здійсненні ними незалежного громадського контролю за додержанням прав дітей у навчальних закладах, спеціальних установах для дітей і закладах соціального захисту, в яких перебувають діти.

3. Службі у справах дітей облдержадміністрації здійснювати контроль за влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, захистом житлових прав таких дітей.

4. Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації посилити контроль за неухильним виконанням вимог законодавства щодо соціального захисту дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту особистих, майнових і житлових прав таких дітей.

5. Управлінню преси та інформації облдержадміністрації організувати широке висвітлення в засобах масової інформації питань соціального та правового захисту дітей, пропагування позитивного досвіду щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення інформаційної кампанії про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, влаштовані в сім'ї громадян України.

6. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покласти на службу у справах дітей облдержадміністрації, Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, контроль - на заступника голови облдержадміністрації Пустову М. І.

 

Виконуючий обов'язки голови
облдержадміністрації

В. К. Задорожний

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Дніпропетровської обласної державної адміністрації
20.01.2012 N Р-24/0/3-12

СКЛАД
робочої групи з моніторингу умов утримання, виховання, психолого-медико-педагогічного та соціального супроводу вихованців інтернатних закладів і дітей, які виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу

ПУСТОВА
Марія Іванівна

заступник голови облдержадміністрації, голова комісії

ВАСИЛЬКІВСЬКА
Світлана Іванівна

директор Дніпропетровського обласного психолого-медико-педагогічного центру
(за згодою)

ГОНЧАРЕНКО
Наталія Вікторівна

голова постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, сім'ї та молоді (за згодою)

ЗУБ
Сергій Володимирович

начальник відділу стаціонарних установ Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

КАБАТ
Ірина Леонідівна

директор Дніпропетровського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (за згодою)

КОНДРАТЬЄВ
Андрій Юрійович

заступник головного державного санітарного лікаря Дніпропетровської області (за згодою)

ОЛЕФІР
Леонід Олексійович

виконуючий обов'язки начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

ПІНСЬКИЙ
Валерій Львович

завідуючий консультативною поліклінікою КЗ "Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня", головний позаштатний спеціаліст Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації зі спеціальності "Дитяча амбулаторно-поліклінічна служба" (за згодою)

ТУТОВА
Ніна Григорівна

начальник служби у справах дітей облдержадміністрації

 

Заступник голови - керівник апарату
облдержадміністрації

Н. Л. Подоплєлова

Виконуючий обов'язки начальника
Головного управління освіти і науки
облдержадміністрації

Л. О. Олефір

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали