ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.08.2011 р. N 675

Про створення та функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області

Відповідно ст. 6 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", указів Президента України від 11 липня 2005 року N 1086 "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей" та від 5 вересня 2008 року N 411 "Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей", доручення Президента України від 08.04.2011 р N 1-1/637 щодо забезпечення прав і законних інтересів дитини в Україні, відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини та факультативних протоколів до неї, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації з означеного питання та з метою покращання роботи щодо захисту прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, в частині своєчасного виявлення і влаштування таких дітей до сімейних форм виховання:

1. Головам районних державних адміністрацій, Тернопільському міському голові:

1.1. Визначити пріоритетним напрямком діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області реалізацію державної політики щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї громадян - на усиновлення, під опіку, піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, активізувати процес влаштування таких дітей до сімейних форм виховання шляхом виконання прогнозованих показників.

1.2. Вжити додаткових заходів щодо забезпечення належних умов для охорони здоров'я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні, виконання вимог законодавства України щодо збереження їх права на житло і забезпечення житлом, запобігання соціальному сирітству, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі.

1.3. Налагодити постійний контроль за своєчасним виявленням, постановкою на облік з внесенням до єдиного електронного банку даних, наданням статусу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, умовами їх утримання та виховання, зокрема в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім'ях опікунів та піклувальників.

2. Головним управлінням охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення, управлінню освіти і науки, службі у справах дітей обласної державної адміністрації посилити контроль за додержанням прав дітей в навчальних закладах, спеціальних установах та закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності; запровадити в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, діяльність опікунських рад, метою яких має стати посилення громадського контролю за умовами утримання та виховання дітей в цих закладах, сприяти їх влаштуванню до сімейних форм виховання.

3. Головному управлінню праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації забезпечити своєчасність призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, сім'ях опікунів, піклувальників, грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам.

4. Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вжити додаткових заходів щодо удосконалення соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах; забезпечити поширення соціальної реклами та висвітлення в місцевих засобах масової інформації питань соціально - правового захисту дітей; організовувати та проводити навчання для осіб, які виявили бажання взяти на виховання дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, виходячи з потреб конкретного району (міста), забезпечити проведення літніх шкіл з метою підвищення рівня виховного потенціалу прийомних батьків та батьків - вихователів.

5. Виконавцям цього розпорядження про проведену роботу інформувати службу у справах дітей обласної державної адміністрації до 10 грудня 2011 та 10 грудня 2012 року.

6. Службі у справах дітей облдержадміністрації забезпечити координацію роботи та узагальнення матеріалів і про стан реалізації розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 15 грудня 2011 року та 15 грудня 2012 року.

7. Контроль за виконанням доручення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Гоча П. В.

 

Голова обласної державної
адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали