ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 17 липня 1979 р. N 353

Київ

Про створення заповідника-музею М. В. Гоголя в с. Гоголеве Полтавської області

З метою увічнення пам'яті великого російського письменника М. В. Гоголя і дальшої популяризації його творчості Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Прийняти пропозицію Полтавського обкому Компартії України і облвиконкому, погоджену з Міністерством культури УРСР, Держбудом УРСР, Спілкою письменників України, про створення заповідника-музею М. В. Гоголя в селі Гоголеве Шишацького району Полтавської області на території колишньої садиби письменника з підпорядкуванням його Полтавському облвиконкому.

Полтавському облвиконкому за погодженням з Міністерством культури УРСР і Держбудом УРСР у 3-місячний строк затвердити положення про заповідник-музей.

2. Витрати заповідника-музею фінансуються за рахунок і в маках коштів, які передбачаються по бюджету Полтавської області на утримання культурно-освітніх закладів.

Міністерству культури УРСР затвердити штат дирекції заповідника-музею.

3. Полтавському облвиконкому за погодженням з Міністерством культури УРСР, Держбудом УРСР, Спілкою письменників України, Академією наук УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР встановити в натурі межі заповідника-музею М. В. Гоголя, місця розташування меморіальних будівель, а також об'єктів, зв'язаних з обслуговуванням заповідника-музею, та забезпечити у встановленому порядку відведення земельної ділянки для потреб заповідника-музею.

4. Полтавському облвиконкому і Держбуду УРСР забезпечити виготовлення до 1 вересня 1980 р. проектів впорядкування території заповідника-музею, відновлення меморіальних будівель садиби М. В. Гоголя /будинок, флігель, альтанка і грот/ та будівництва об'єктів, зв'язаних з обслуговуванням заповідника-музею.

Держплану УРСР передбачити виділення на 1980 рік лімітів на проведення зазначених проектно-розвідувальних робіт.

5. Держплану УРСР, Держбуду УРСР, Міністерству культури УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Укоопспілці, Художньому фонду УРСР, Полтавському облвиконкому передбачати в річних планах на 1981 - 1984 роки проведення робіт по впорядкуванню території заповідника-музею, відновленню меморіальних будівель садиби письменника, спорудженню пам'ятника-бюста М. В. Гоголя, створенню експозиції, будівництву об'єктів житлового, побутового, комунального і торговельного призначення, зв'язаних з обслуговуванням заповідника-музею, згідно з додатком.

Передбачені в додатку роботи здійснити в межах коштів, які виділяються відповідним міністерствам, відомствам УРСР та Полтавському облвиконкому в річних планах економічного і соціального розвитку та бюджеті республіки.

Взяти до відома, що Українське товариство охорони пам'ятників історії та культури візьме участь у фінансуванні робіт по спорудженню пам'ятника-бюста М. В. Гоголя, реконструкції могили його батьків та створенню експозиції музею-заповідника.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 28

 

Додаток
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 17 липня 1979 р. N 353

ЗАВДАННЯ
по впорядкуванню території заповідника-музею М. В. Гоголя, відновленню меморіальних будівель садиби, створенню експозиції та будівництву об'єктів житлово-побутового, комунального і торговельного призначення, зв'язаних з обслуговуванням заповідника-музею

Назва об'єктів і видів робіт

Орієнтовна вартість /тис. крб./

Рік початку і закінчення робіт

Замовник робіт

Виконавці робіт

Будинок М. В. Гоголя /будівництво/

120

1981 - I півріччя
1983

Полтавський облвиконком

Мінсільбуд УРСР

Флігель /будівництво/

30

1981 - 1982

- " -

- " -

Альтанка /будівництво/

4

1981 - 1983

- " -

- " -

Грот /будівництво/

6

1981 - 1983

- " -

- " -

Відтворення лісопарку, його благоустрій та інженерне обладнання

180

1981 - 1983

- " -

Мінжитлокомунгосп УРСР

Впорядкування ставків

50

1981 - 1983

- " -

Мінводгосп УРСР

Спорудження пам'ятника-бюста М. В. Гоголя

50

до 1984

Полтавський облвиконком

Художній фонд УРСР, Мінкультури УРСР, Держбуд УРСР, Полтавський облвиконком

Реконструкція могили батьків М. В. Гоголя

15

до 1984

- " -

Держбуд УРСР, Мінкультури УРСР

Реконструкція приміщення колишньої приходської школи

25

1981 - 1983

- " -

Мінсільбуд УРСР

Створення експозиції

150

1981 - 1984

- " -

Художній фонд УРСР

Будинок магазину-кафе /будівництво/

80

1981 - 1983

Укоопспілка, Полтавський облвиконком

Укоопспілка

4-квартирний жилий будинок для наукових працівників музею /будівництво/

35

1981 - 1983

Полтавський облвиконком

Мінсільбуд УРСР

Котельня /будівництво/

90

1981 - 1983

- " -

- " -

Очисні споруди та інженерні мережі /будівництво/

110

1981 - 1983

- " -

- " -

Реконструкція під'їзного шляху

50

1982 - 1983

- " -

Міншляхбуд УРСР

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали