МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ

ЛИСТ

від 24.01.2012 р. N 4/7-494

Державній митній службі України

Про свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та ДОПНВ-свідоцтва

В Управлінні ДАІ МВС України розглянуто листа щодо обов'язкової наявності на транспортній одиниці під час перевезення сірників в міжнародному сполученні свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі.

Повідомляємо, що міжнародні перевезення небезпечних вантажів територією України здійснюються відповідно до вимог законів України "Про перевезення небезпечних вантажів", "Про приєднання України до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)" та Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (надалі - ДОПНВ). На сьогодні діє ДОПНВ з додатками, що набули чинності з 1 січня 2011 року.

Згідно статті 26 Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів" будь-які вимоги національного законодавства у сфері перевезення небезпечних вантажів, що застосовуються до міжнародних перевезень таких вантажів автомобільним транспортом та суперечать вимогам ДОПНВ, не є дійсними.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів" до небезпечних вантажів відносяться речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин. Сірники безпечні включено до переліку небезпечних вантажів, наданому у главі 3.2 додатка А ДОПНВ (номер ООН 1944, клас 4.1, група упаковки III), та відносяться до небезпечних вантажів під час їх перевезення автомобільним транспортом.

Речовини та вироби включаються до переліку небезпечних вантажів Комітетом експертів Організації Об'єднаних Націй та/або робочими групами, що розробляють міжнародні угоди, які регламентують перевезення небезпечних вантажів відповідним видом транспорту. Статтею 14 Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів" передбачено, що інформування через Міністерство закордонних справ України Комітету експертів ООН з перевезення небезпечних вантажів про результати класифікації небезпечних вантажів в Україні, які раніше не були визнані такими, та про зміни у класифікації небезпечних вантажів належить до компетенції центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту у сфері перевезення небезпечних вантажів.

Статтею 20 Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів" регламентується, що перевезення небезпечних вантажів допускається за наявності відповідно оформлених перевізних документів, перелік і порядок подання яких визначається нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність транспорту. Згідно вимог розділу 1.1.3 додатка А ДОПНВ та розділу 9.1.2 додатка В ДОПНВ під час міжнародного перевезення небезпечного вантажу N ООН 1944 Сірники безпечні у будь-яких кількостях не вимагається наявності на транспортному засобі свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі.

З урахуванням вищенаведеного вимоги Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів", що стосуються наявності на транспортній одиниці свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, не поширюються на перевезення сірників автомобільним транспортом.

 

Заступник начальника Управління

А. С. Павловський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали