МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.07.2010 р. N 8165/0/14-10/18

Першому заступнику керівника Спільного представницького органу профспілок та профспілкових об'єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні
Осовому Г. В.
01012
м. Київ
Майдан Незалежності, 2

Про телеграму всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань щодо підвищення цін на природний газ

Шановний Григорію Васильовичу!

Мінпраці, на виконання доручення Кабінету Міністрів України N 44434/1/1-10 від 21.07.2010, розглянуло телеграму всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань щодо підвищення цін на природний газ, що використовується для потреб населення, і в межах компетенції повідомляє, що з метою врегулювання позицій сторін по оптимізації цін на природний газ, який використовується для потреб населення і суб'єктів господарювання, 26 липня 2010 р. відбулася нарада Віце-прем'єр-міністра С. Тігіпка з представниками всеукраїнських профспілок та профоб'єднань, за результатами якої дані протокольні доручення. Повторне обговорення зазначеного питання з представниками профспілок на нараді в Кабінеті Міністрів України заплановано на 29 липня ц. р.

Разом з тим зазначаємо, що для забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги розроблено Програму житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність виплат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

14 липня 2010 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову N 621 "Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг".

Таким рішенням Уряд затвердив ряд заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту, а саме:

1) Знижено поріг обов'язкової оплати житлово-комунальних послуг:

- з 15 до 10 відсотків сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років;

- з 20 до 15 відсотків для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

2) Спрощено порядок призначення житлових субсидій.

З 1 серпня громадяни звільняються від необхідності збирати від організацій, які надають комунальні послуги, довідки, що необхідні для призначення субсидій (довідки про склад сім'ї, про наявність комунальних послуг, про вартість таких послуг).

Така інформація у п'ятиденний термін надаватиметься житлово-експлуатаційними підприємствами, які поставляють населенню газ для побутових потреб, і іншими комунальними підприємствами на запит органів соціального захисту. Обмін інформацією відбуватиметься в електронному вигляді.

3) Запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні.

Пенсійному фонду доручено проінформувати кожну сім'ю, в якій є пенсіонер, про спрощений механізм отримання житлових субсидій.

Окрім цього, до кожної такої сім'ї буде доставлено:

- відповідне звернення Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їх правильного заповнення;

- адреса місцевого управління соцзахисту, куди необхідно направити заяву;

- конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії.

Підтверджуючі документи про доходи пенсіонерів не потрібні. Таке підтвердження отримає орган соцзахисту від Пенсійного фонду без участі заявника.

Належна організація цього процесу дозволить здійснити максимально безконтактний режим оформлення житлових субсидій, без особистого звернення громадян до управлінь соцзахисту.

Сьогодні створено Центральний штаб з координації надання житлових субсидій зі співробітників центрального апарату Міністерства, котрий очолює заступник Міністра Віталій Мущинін.

Аналогічні регіональні штаби, в котрі увійшли представники служб соцзахисту, підрозділів ЖКГ та пенсійного фонду на місцях, вже створені в усіх областях, Автономній Республіці Крим, Києві та Севастополі. Координацією роботи регіональних штабів займається заступник Міністра Костянтин Ващенко.

Мінпраці 22 липня 2010 року підписаний наказ, що затверджує спрощений порядок надання житлових субсидій.

Працює урядова "гаряча лінія" 0800 507 309 для всіх звернень громадян, де вони при бажанні можуть отримати за своїми запитами як усне, так і письмове роз'яснення кожен по своєму конкретному випадку.

При кожному управлінні праці та соціального захисту населення створені спеціальні комісії, що найближчі півтора місяці будуть розглядати всі спірні та нестандартні випадки звернень громадян.

Місцеві органи соціального захисту склали списки громадян з обмеженими можливостями, графіки їх відвідувань та почали їх відпрацьовувати. До кожного з цих людей прийдуть соціальні працівники та допоможуть оформити їм субсидію, якщо вони її ще не отримують.

Державному центру зайнятості доручено організувати задіяних у громадських роботах для додаткового інформування населення про новий порядок та можливості отримання житлових субсидій.

З повагою,

 

Заступник Міністра

В. Коломієць

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали