РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 23 серпня 1979 р. N 421

Київ

Про типові штати загальноосвітніх шкіл-інтернатів

Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Ради Міністрів Української РСР від 10 лютого 1987 року N 40

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити типові штати загальноосвітніх шкіл-інтернатів згідно з додатком.

2. Дозволити Міністерству освіти УРСР, виконкомам обласних, міських і районних Рад народних депутатів передбачати в кошторисах загальноосвітніх шкіл-інтернатів та шкіл-інтернатів з особливим режимом асигнування:

на оплату за підміну вихователів у період їх відпусток, у вихідні і святкові дні в тих школах-інтернатах, де всі діти або частина вихованців залишаються в інтернаті в канікулярний час або у вихідні та святкові дні.

абзац третій пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.02.87 р. N 40)

абзац четвертий пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.02.87 р. N 40)

3. Поширити на школи-інтернати з особливим режимом чинність пункту 9 приміток додатка до цієї постанови.

4. Визнати таким, що втратили чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 29 вересня 1962 р. N 1137 /ЗП УРСР, 7962 р., N 9, ст. 129/ та пункт 9 змін і доповнень до типових штабів персоналу установ освіти, затверджених розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 25 травня 1965 р. N 586 /ЗП УРСР, 1965 р., N 5, ст. 65/.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 26

 

Додаток
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 23 серпня 1979 р. N 421

ТИПОВІ ШТАТИ
загальноосвітніх шкіл-інтернатів

 

Кількість штатних одиниць залежно від числа груп вихованців

8 - 10

11 - 15

16 - 22

23 і більше

Директор

1

1

1

1

Заступник директора по навчально-виховній роботі

1

1

1

1,5

Помічник директора по господарській роботі

1

1

1

1

Старший піонервожатий

1

1

1

1

Бібліотекар

1

1

1

1

Лікар-педіатр

0,5

1

1

1

Медична сестра

1

1

2

2

Секретар-друкарка

1

1

1

1

Комірник

1

1

1

1

Лаборант

1

1

2

2

Шеф-повар

1

1

1

1

Повар

2

3

4

4

Підсобний робітник

2

3

4

5

Кастелянша

1

1

1

1

Швець

1

1

2

2

Швачка

1

1

1

1

Прачка

2

3

4

5

Санітарка

2

2

2

2

Електромонтер.

1

1

1

1

Двірник

2

2

2

2

Гардеробниця

1

2

2

2

Столяр

0,5

1

1

1

Слюсар

1

1

1

1

Примітки:

1. Вказані штати поширюються на загальноосвітні школи-інтернати та санаторні школи-інтернати для дітей з психоневрологічними захворюваннями, хворих на сколіоз, з захворюваннями серцево-судинної системи, з малими і затихаючими формам туберкульозу, а також на школи-інтернати для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами.

2. Число вихователів у школах-інтернатах встановлюється з розрахунку дві одиниці на кожну групу вихованців I - VII класів і одна одиниця на кожну групу вихованців VIII - X класів.

3. У восьмирічних:школах-інтернатах з числа вихователі в призначається старший вихователь. При наявності 16 і більше груп вводиться посада звільненого вихователя.

4. У середніх школах-інтернатах замість посади заступника директора по навчально-виховній роботі вводяться посади заступника директора по навчальній роботі і заступника директора по виховній роботі.

5. Для санаторних шкіл-інтернатів для дітей з малими і затихаючими формами туберкульозу понад типові штати встановлюються на кожні 100 дітей одна посада лікаря та дві посади медичних сестер.

Дня санаторних шкіл-інтернатів для дітей з захворюваннями серцево-судинної системи, хворих на сколіоз та з психоневрологічними захворюваннями додаткові штати медичних працівників затверджуються в індивідуальному порядку Міністерством освіти УРСР на подання обласних відділів народної освіти.

У санаторних школах-інтернатах з числа лікарів призначається старший лікар, якому встановлюється доплата у розмірі, передбаченому для старших лікарів, які виконують обов'язки завідуючих відділеннями.

6. У середніх школах-інтернатах, які мають навчально-виробничі майстерні для трудової підготовки учнів в IX - X класів, штати цих майстерень встановлюються відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 20 липня 1967 р. N 470.

7. Примітка 7 втратила чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.02.87 р. N 40)

8. Примітка 8 втратила чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.02.87 р. N 40)

9. У школах-інтернатах, які мають центральне опалення, вводиться посада кочегара на опалювальний сезон з розрахунку одна одиниця на зміну на кожну котельню, з них одна одиниця на рік.

Якщо в котельних застосовуються тверді види палива і загальна поверхня нагріву котлів має понад 75 кв. м, на опалювальний сезон встановлюється посада золяра з розрахунку одна одиниця на зміну.

У школах-інтернатах з центральним газовим опаленням посада кочегара вводиться при наявності в котельній до двох котлів - одна одиниця, а при наявності більше двох котлів - дві одиниці на зміну.

Ери пічному опаленні посада опалювача вводиться з розрахунку одна одиниця на 10 печей.

У тих випадках, коли котельня забезпечує гарячою водою харчоблок, баню, пральню, ізолятор і лікувальну частину протягом всього року, може бути встановлена одна - дві посади кочегарів /або опалювачів/ на цілий рік з числа сезонних кочегарів-опалювачів.

10. При наявності централізованого теплопостачання в штати шкіл-інтернатів, які мають тепловий пункт або елеватор, вводиться додаткова посада слюсаря.

11. Посада прибиральниці в загальноосвітніх школах-інтернатах встановлюється з розрахунку одна одиниця на кожні 500 кв. м площі, що прибирається. Крім того, додатково встановлюється по 0,25 одиниці на кожну групу I - IV класів.

У санаторних школах-інтернатах встановлюється посада прибиральниці з розрахунку одна одиниця на 250 кв. м площі, що прибирається.

12. Кількість нічних нянь в загальноосвітніх школах-інтернатах встановлюється з розрахунку 2,28 одиниці на кожний спальний корпус. Якщо в спальному корпусі проживає понад 300 учнів, то кількість нічних встановлюється з розрахунку 1,14 одиниці на кожні 150 учнів.

У санаторних школах-інтернатах усіх типів посада нічної няні встановлюється з розрахунку 1,14 одиниці на кожні 100 вихованців.

13. У школах-інтернатах посади санітарок вводяться для обслуговування ізолятора.

14. Відповідно наявності вантажного автомобіля, автобуса, моторолера чи кінного транспорту вводиться одна посада шофера, водія моторолера або конюха.

15. Досади прачок і шевця вводяться тоді, коли білизна та ремонт учнівського взуття не можуть здаватися у відповідні комунально-побутові установи.

Якщо білизна для прання здається в побутову установу, то в штаті школи-інтернату залишається лише одна, посада прачки.

16. У школах-інтернатах, які мають водонапірну башту або санітарно-очисні споруди, за рішенням обласних Рад народних депутатів при необхідності може бути введено додатковий штат для обслуговування цих споруд.

17. Якщо бухгалтерський облік не централізовано, то в штати шкіл-інтернатів вводиться посада старшого бухгалтера /на правах головного/ і рахівника, а в школах-інтернатах з кількістю виховних груп понад 16 - також досада бухгалтера.

18. В школах-інтернатах, які мають повний комплект технічних засобів навчання, встановлений типовими переліками навчально-наочних посібників і навчального обладнання, вводиться посада техніка по обслуговуванню технічних: засобів навчання.

19. Штати навчально-підсобних господарств шкіл-інтернатів встановлюються відповідно до типових штатів підсобних сільських господарств дитячих будинків, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1958 р. N 1064 /ЗП УРСР, 1958 р., N 8, ст. 157/.

20. Штатів і ставки заробітної плати працівників шкіл-інтернатів встановлюються залежно від кількості груп вихованців, включаючи і вихованців, які проживають в сім'ях.

(примітка 20 втратила чинність в частині встановлення ставок заробітної плати згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 10.02.87 р. N 40)

21. Директору школи-інтернату надається право вносити зміни з розподіл обов'язків молодшого обслуговуючого персоналу школи-інтернату.

22. Штати загальноосвітніх шкіл-інтернатів, до яких за умовами роботи не можуть бути застосовані типові штати, затверджуються Міністерством освіти УРСР в межах Фонду заробітної плати і бюджетних асигнувань, встановлених Міністерству.

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали