ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 28 липня 1978 р. N 374

Київ

Про удосконалення порядку відшкодування втрат радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств від стихійного лиха та інших несприятливих умов

Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 1 березня 1988 року N 57

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Постанову Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР від 1 червня 1978 р. N 499 "Про удосконалення порядку відшкодування втрат радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств від стихійного лиха та інших несприятливих умов" прийняти до керівництва і неухильного виконання.

2. Довести до відома Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, обкомів партії і облвиконкомів, Міністерства фінансів УРСР і Української республіканської контори Держбанку СРСР, що Центральний Комітет КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 1 червня 1978 р. N 499:

1) Ввели з 1 січня 1979 р. державне обов'язкове страхування майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств системи Міністерства сільського господарства СРСР на умовах, встановлених діючим законодавством для колгоспів.

2) Встановили, що державному обов'язковому страхуванню піддягає таке майно радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств:

а) врожай сільськогосподарських культур /крім врожаю сінокосів/;

б) сільськогосподарські тварини, домашня птиця, кролі, хутрові звірі та сім'ї бджіл;

в) будинки, споруди, передавальні пристрої, силові, робочі та інші машини, транспортні засоби, устаткування, ловецькі судна, засоби лову, інвентар, продукція, сировина, матеріали і багаторічні насадження.

3) Встановили, що страхові платежі сплачуються радгоспами та іншими державними сільськогосподарськими підприємствами за рахунок їх коштів по ставках, встановлених для страхування відповідних видів майна колгоспів у даному районі, області, краї, республіці.

Низькорентабельні і збиткові господарства системи Міністерства сільського господарства СРСР, які включені в переліки, що затверджуються Радами Міністрів союзних республік у відповідності з пунктом 2 постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 20 листопада 1973 р. N 857, вносять страхові платежі за рахунок асигнувань з бюджету.

Доручили Міністерству фінансів СРСР передбачати щорічно в державному бюджеті СРСР зазначеним низькорентабельним і збитковим господарствам асигнування для сплати ними страхових платежів у сумі 1 млрд. карбованців.

4) Встановили, що в разі загибелі або пошкодження застрахованого майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств їм відшкодовується: по страхуванню врожаю сільськогосподарських культур - 50 процентів, по страхуванню сільськогосподарських тварин, домашньої птиці, кролів, хутрових звірів і сімей бджіл - 70 процентів і по страхуванню будинків, споруд та іншого майна - 100 процентів суми збитку.

5) Вирішили перетворити страховий фонд радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств системи Міністерства сільського господарства СРСР у резервний фонд.

Встановили, що резервний фонд утворюється за рахунок відрахування 20 процентів прибутку цих господарств, що розподіляється, і використовується на покриття збитків від стихійного лиха або недобору продукції через несприятливі умови для виробництва, що не відшкодовуються Держстрахом СРСР, на погашення незабезпеченої заборгованості Держбанку СРСР і на поповнення недостачі власних оборотних коштів.

Надали право Раді Міністрів РРФСР і Раді Міністрів Казахської РСР збільшувати розмір зазначених відрахувань до 30 процентів, а Радам Міністрів інших союзних республік зменшувати за погодженням з Міністерством сільського господарства СРСР і Міністерством фінансів СРСР їх розмір, з тим, однак, щоб загальна сума відрахувань забезпечувала поповнення недостачі оборотних коштів і погашення незабезпеченої заборгованості по позичках Держбанку СРСР в цілому по господарствах відповідних міністерств.

Встановили, що до 50 процентів загальної суми відрахувань у резервний фонд /за визначенням відповідного міністерства, виходячи з кліматичних умов окремих зон/ залишається в розпорядженні радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а решта суми перераховується в централізований фонд міністерства за підпорядкованістю цих господарств. Не використані протягом трьох років кошти резервного фонду вилучаються у радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств до централізованого фонду відповідного міністерства в розмірі однорічних відрахувань.

Абзац п'ятий підпункту 5 пункту 2 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 01.03.88 р. N 57)

6) Поклали проведення роботи по державному обов'язковому страхуванню майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств системи Міністерства сільського господарства СРСР на Держстрах СРСР.

У зв'язку з цим Держплану СРСР запропоновано виділити Держстраху СРСР додатковий фонд заробітної плати.

7) Зобов'язали Міністерство фінансів СРСР за погодженням з Міністерством сільського господарства СРСР до 1 листопада 1978 р. підготувати і затвердити інструкцію про порядок проведення державного обов'язкового страхування майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств системи Міністерства сільського господарства СРСР.

8) Доручили Міністерству сільського господарства СРСР, Міністерству фінансів СРСР і Держбанку СРСР в 3-місячний строк розробити і затвердити положення про резервний фонд радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств системи Міністерства сільського господарства СРСР.

3. Зобов'язати обкоми партії і облвиконкоми провести наради з участю директорів і спеціалістів радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, працівників трестів радгоспів, обласних і районних управлінь сільського господарства і органів державного страхування для ознайомлення з умовами державного страхування майна радгоспів та розгляду організаційних питань переходу на нові умови страхування і забезпечити широке роз'яснення значення для радгоспів державного обов'язкового страхування сільськогосподарських культур, тварин і майна.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22, 26

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали