ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 травня 2011 року N П-1-2

Про Українську федерацію профспілкових організацій - Профспілку працівників спільних підприємств

Українська федерація профспілкових організацій - Профспілка працівників спільних підприємств (далі - Профспілка) у своїй діяльності допустила низку суттєвих порушень вимог Статуту Федерації профспілок України, на необхідність усунення яких їй вказували Статутна та Контрольно-ревізійна комісії ФПУ.

Президія ФПУ своїм рішенням від 24.03.2010 N П-39-9 попередила Профспілку, що в разі невиконання нею рішень виборних органів ФПУ буде розглянуто питання про її подальше перебування у складі Федерації профспілок України. Однак, незважаючи на це, Профспілка у своїй діяльності продовжує порушувати статутні вимоги, зокрема не організовує належним чином виконання рішень президії ФПУ, не подає в установленому порядку звітність та іншу інформацію, що визначено рішеннями виборних органів ФПУ. Профспілка своїми діями підриває авторитет ФПУ, завдає їй моральної шкоди, принижує роль Федерації профспілок України у всеукраїнському та міжнародному профспілковому русі (довідка Статутної комісії ФПУ додається).

Відповідно до подання Статутної комісії ФПУ (додається) та керуючись пунктом 3 статті 18 і пунктом 11 статті 38 Статуту Федерації профспілок України, президія Федерації професійних спілок України постановляє:

Виключити Українську федерацію профспілкових організацій - Профспілку працівників спільних підприємств зі складу Федерації профспілок України за невиконання нею вимог Статуту Федерації профспілок України.

 

Голова ФПУ

В. Г. Хара

 

Додаток 1
до постанови президії Федерації професійних спілок України
24.05.2011 N П-1-2

ДОВІДКА
про результати перевірки діяльності Української федерації профспілкових організацій - Профспілки працівників спільних підприємств

Статутна комісія ФПУ за поданням Голови ФПУ виконала перевірку діяльності Української федерації профспілкових організацій - Профспілки працівників спільних підприємств (далі - Профспілка) на відповідність положенням Статуту Федерації профспілок України.

При цьому з'ясовано наступне.

Протягом 2009 - 2010 років Статутною та Контрольно-ревізійною комісіями ФПУ тричі розглядалися матеріали щодо зазначеної Профспілки у зв'язку з конфліктом з Профспілкою працівників охорони здоров'я України.

Профспілка утворила свою первинну організацію в Одеському ДП "Клінічний санаторії їм. Горького" на базі існуючої організації Профспілки працівників охорони здоров'я, чим порушила вимоги статті 7 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", пунктів 1, 2, 3, 6, 8 статті 19 Статуту ФПУ, пункти 1.1.2, 1.3.1 та 1.3.2 постанови президії ФПУ від 24.04.2007 N П-11-14 "Про врегулювання питань переходу членів профспілок із однієї профспілки в іншу".

Статутна комісія ФПУ вказала Профспілці на допущені порушення, а Президія ФПУ 18.05.2009 засудила дії президента УФПО Михайленка А. Г. і звернулася згідно зі статтею 20 Статуту ФПУ до виборного органу Профспілки з поданням про притягнення Михайленка А. Г. до відповідальності.

Профспілка не виконала рішення президії ФПУ. Правління Профспілки за даним фактом засудило керівництво профоб'єднання Одеської області, а Статутну комісію та президію ФПУ - безпідставно - за перевищення своїх повноважень.

Президія ФПУ 24.03.2010 повторно розглянула питання про хід виконання своєї постанови та попередила Профспілку, що у випадку невиконання рішень виборних органів ФПУ до неї буде застосовано положення Статуту ФПУ щодо подальшого перебування у Федерації профспілок України.

Слід відзначити, що Михайленко А. Г. на повторному спільному засіданні Статутної та Контрольно-ревізійної комісій ФПУ 11.03.2010 зобов'язався неухильно виконувати рішення виборних органів Федерації профспілок України.

Сьогодні Профспілка продовжує порушувати Статут ФПУ. Так, вона не виконала своїх зобов'язань щодо входження або налагодження співпраці шляхом укладення відповідних угод з профоб'єднаннями, на території яких начебто діють її організації. Профспілка декларує чисельність 6,4 тисячі осіб у 126 первинних профспілкових організаціях, але про їх діяльність в областях невідомо, що підтверджується даними профоб'єднань. Профспілка не надає доступу до інформації про свої організаційні ланки, заявляючи, що ця інформація є конфіденційною.

Вона не організовує виконання рішень виборних органів ФПУ, зокрема постанов президії ФПУ від 05.11.2004 N П-10-2 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір", від 13.12.2006 N П-8-18 "Про звітність членських організацій", від 22.02.2007 N П-10-6 "Про всеукраїнський огляд-конкурс первинних профспілкових організацій", чим порушує вимоги пунктів 1 та 12 статті 20 Статуту ФПУ.

Профспілка не подає звітності та інформації щодо охорони та безпеки праці, а також про навчання профспілкового активу.

На порушення норм статті 40 Статуту ФПУ Профспілка свідомо висунула на посаду Голови ФПУ кандидатуру, яка не мала для цього необхідного стажу роботи у профспілкових організаціях.

Крім того, Профспілка протягом останніх місяців вчиняла дії, що підривають авторитет ФПУ, завдають їй моральної шкоди, чим вона грубо порушувала п. 5 статті 20 Статуту Федерації профспілок України.

Керівництво Профспілки в особі її президента Михайленка А. Г. та віце-президента Семенюк-Самсоненко В. П. неодноразово виступали в засобах масової інформації з неправдивими відомостями щодо делегатів з'їзду, необгрунтованими звинуваченнями ФПУ у протиправних діях, принижували честь і гідність керівників організації.

При підготовці матеріалів до VI з'їзду ФПУ Профспілка подала сфальсифіковане рішення Правління від 08.02.2011 про делегування Михайленка А. Г. до складу президії ФПУ, хоча рішення про це не приймалося, про що свідчить протокол засідання.

Галузеву угоду Профспілка не укладає.

Членські внески до ФПУ в сумі 6 тисяч гривень на рік сплачує.

Висновок.

1. Українська федерація профспілкових організацій - Профспілка працівників спільних підприємств не усунула виявлені порушення.

2. Профспілка не виконує рішень виборних органів ФПУ, не забезпечує їх виконання своїми профспілковими організаціями, не подає в установленому порядку звітності та іншої визначеної інформації, своїми діями підриває авторитет Федерації профспілок України, завдає моральної шкоди та принижує її роль у всеукраїнському та міжнародному профспілковому русі.

3. Українська федерація профспілкових організацій - Профспілка працівників спільних підприємств не виконує вимоги, передбачені пунктами 1, 2, 5, 12 статті 20 Статуту Федерації профспілок України.

4. Подальше перебування цієї Профспілки в складі ФПУ суперечить вимогам Статуту Федерації профспілок України.

 

Статутна комісія ФПУ

 

 

Додаток 2
до постанови президії Федерації професійних спілок
24.05.2011 N П-1-2

 

23.05.2011 N 10

Президії Федерації профспілок України

Подання
про виключення Української федерації профспілкових організацій - Профспілки працівників спільних підприємств з Федерації профспілок України

Відповідно до пункту третього статті 18 Статуту Федерації профспілок України Статутна комісія ФПУ вносить пропозицію про виключення зі складу Федерації профспілок України Української федерації профспілкових організацій - Профспілки працівників спільних підприємств за невиконання нею статутних вимог.

 

Голова Статутної комісії

О. А. Черниш

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали