МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 7 вересня 2011 року N 343

Про усунення недоліків у сфері надання соціальних послуг людям похилого віку та інвалідам за рахунок видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, викладених у Звіті Рахункової палати України

З метою усунення недоліків, викладених у Звіті Рахункової палати України про результати аналізу виконання органами виконавчої влади повноважень щодо реалізації державної політики у сфері надання послуг із соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів за рахунок видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, наказую:

1. Затвердити План заходів Міністерства соціальної політики, спрямованих на усунення недоліків, виявлених у результаті аналізу виконання органами виконавчої влади повноважень щодо реалізації державної політики у сфері надання послуг із соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів за рахунок видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (далі - План заходів), що додається.

2. Керівникам структурних підрозділів Мінсоцполітики України, Міністру соціальної політики Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних, Київської міської, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державних адміністрацій забезпечити реалізацію Плану заходів, затвердженого пунктом 1 цього наказу, та подання відповідної інформації у встановлені строки.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

С. Тігіпко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
07.09.2011 N 343

ПЛАН
заходів Міністерства соціальної політики, спрямованих на усунення недоліків, виявлених у результаті аналізу виконання органами виконавчої влади повноважень щодо реалізації державної політики у сфері надання послуг із соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів за рахунок видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів

N
з/п

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк виконання

1

2

3

4

1.

Забезпечити супровід у Верховній Раді України проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг" (реєстр. N 8319).

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.

До прийняття Закону України

2.

Розробити та затвердити:

 

Після прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг"

2.1.

Порядок розроблення та затвердження державних стандартів соціальних послуг.

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Підлужна Н. В.,
Полякова О. Ю.,
Шило В. Д.

2.2.

Методичні рекомендації щодо визначення потреб у соціальних послугах для вразливих груп населення та планування їх надання для адміністративно-територіальних одиниць.

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Полякова О. Ю.,
Шило В. Д.

3.

Завершити розробку Методики визначення вартості соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Клименко А. А.

III квартал 2012 року

4.

Привести типові положення про будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричні пансіонати, пансіонати для ветеранів війни і праці, психоневрологічні інтернати, спеціальні будинки-інтернати для престарілих та інвалідів, в яких утримуються особи, які звільняються з місць позбавлення волі, до вимог Закону України "Про соціальні послуги".

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Шило В. Д.

IV кв. 2011 - I кв. 2012 року

5.

Затвердити норми та нормативи соціального обслуговування у будинках-інтернатах усіх типів і територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Шило В. Д.

I кв. 2012 року

6.

Під час розроблення проекту Загальнодержавної програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів" на період до 2020 року врахувати зауваження Рахункової палати України щодо невідповідності Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю вимогам Закону України "Про державні цільові програми".

Дроздова Л. М.,
Полякова О. Ю.

До кінця 2011 року

7.

Здійснювати контроль стосовно постійного та належного наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності щодо:
- забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації;
- направлення інвалідів та дітей-інвалідів на реабілітацію до реабілітаційних установ;
- виплати матеріальної допомоги;
- реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, у тому числі внесення даних щодо їх основних нозологічних форм захворювання;
- забезпечення інвалідів автомобілями.

Дроздова Л. М.,
Маслаков В. О.,
Полякова О. Ю.,
Скібінський Е. В.,
Тарабукіна І. І.,
Тараба А. В.,
Клименко В. П.,
керівники підприємств, установ та організацій сфери управління Міністерства

Постійно

8.

Опрацювати питання щодо розробки порядку взаємодії реабілітаційних установ різного підпорядкування і концепції їх розвитку та визначення граничної кількості реабілітаційних установ (за видами реабілітації) з урахуванням чисельності інвалідів.

Дроздова Л. М.,
Полякова О. Ю.

До кінця 2011 рік

9.

Опрацювати питання щодо соціального супроводження осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.

Дроздова Л. М.,
Полякова О. Ю.

До кінця 2011 рік

10.

Посилити роботу щодо контролю та координації діяльності профтехучилищ-інтернатів сфери управління Мінсоцполітики України.

Коломієць В. М.,
Карастоянова В. В.

Постійно

11.

Вивчити питання щодо можливості поширення Соціальних нормативів у сфері соціальної реабілітації дітей-інвалідів для центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів системи Міністерства праці та соціальної політики України, затверджених наказом Мінпраці від 04.05.2007 N 206, у структурних підрозділах територіальних центрів, що надають соціальні послуги дітям-інвалідам.

Дроздова Л. М.,
Тарабукіна І. І.,
Полякова О. Ю.,
Шило В. Д.

Грудень 2011 року

12.

Забезпечити відбір кадрів при прийомі на роботу до установ соціального обслуговування у відповідність до вимог, передбачених Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 80 "Соціальні послуги"), затвердженим наказом Мінпраці від 14.10.2005 N 324.

Міністерство соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Київської міської, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державних адміністрацій

Постійно

13.

Забезпечити проведення атестації соціальних працівників відповідно до наказу Мінпраці від 25.08.2005 N 263.

Міністерство соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Київської міської, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державних адміністрацій

Постійно

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали