Про вдосконалення механізму видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності області через дозвільні центри

Розпорядження Волинської обласної державної адміністрації
від 11 січня 2011 року N 7

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Волинській області
13 січня 2011 р. за N 1/1157

Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 8 серпня 2011 року N 325 (Розпорядження N 325)

Відповідно до статей 2, 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статті 7 Закону України "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України, проведено аналіз реалізації в області механізму видачі документів дозвільного характеру через дозвільні центри.

Як свідчить моніторинг діяльності дозвільних центрів, за 2010 рік до державних адміністраторів дозвільних центрів за дозвільними документами звернулось 3902 суб'єкти господарської діяльності, яким видано 2864 дозвільні документи та надано 3886 консультацій. Безпосередньо до дозвільних органів в області за цей період звернулося 6477 суб'єктів господарювання, яким видано 5040 дозвільних документів, що у 1,7 раза більше, ніж через дозвільні центри, але менше, ніж у 2009 році.

Разом з тим слід відзначити, що не всі дозвільні органи в області забезпечують видачу дозвільних документів виключно через дозвільні центри. Зокрема, управління культури і туризму облдержадміністрації, служба автомобільних доріг в області, територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження, Головне управління Держкомзему в області, управління Держкомзему в місті Луцьку, санітарно-епідеміологічна станція міста Луцька та Луцького району, департамент містобудування Луцької міської ради, відділ Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ

України у місті Луцьку не забезпечують делегування свої представників до дозвільних центрів для видачі в повному обсязі дозвільних документів.

У Камінь-Каширській, Ківерцівській, Любешівській, Любомльській, Ратнівській, Старовижівській, Турійській, Шацькій, Іваничівській та Локачинській райдержадміністраціях не введено посадової особи - державного адміністратора, а посадові обов'язки державного адміністратора покладені на інших фахівців райдержадміністрацій.

З метою виконання в області рішень Уряду України щодо реформування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, усунення дозвільними органами допущених недоліків з виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (далі - Постанова):

1. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації, службі автомобільних доріг в області, територіальному управлінню Державної інспекції з енергозбереження, Головному управлінню Держкомзему в області, обласній санітарно-епідеміологічній станції, Державній автомобільній інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в області, виконкому Луцької міської ради:

1.1. Вказати на неналежну роботу з виконанняПостанови.

1.2. Забезпечити участь відповідальних представників у роботі дозвільних центрів для видачі в повному обсязі документів дозвільного характеру згідно з переліком, затвердженим Постановою.

2. Камінь-Каширській, Ківерцівській, Любешівській, Любомльській, Ратнівській, Старовижівській, Турійській, Шацькій, Іваничівській та Локачинській райдержадміністраціям забезпечити введення посадової особи - державного адміністратора відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року N 1030 у частині упорядкування оплати праці державних адміністраторів.

3. Дозвільним органам в області, які не мають структурних підрозділів у районах та містах обласного значення, забезпечити в повному обсязі видачу дозвільних документів суб'єктам господарювання згідно з переліком, затвердженим Постановою, через дозвільний центр Луцької міської ради.


4. Пункт 4 виключено (Розпорядження N 325)

(згідно з розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 08.08.2011 р. N 325, (Розпорядження N 325)у зв'язку з цим пункти 5 - 12 вважати відповідно пунктами 4 - 11) (Розпорядження N 325)

4. (Розпорядження N 325) Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським (міст обласного значення) головам:

4.1. (Розпорядження N 325) У тижневий термін визначити одного із заступників, який безпосередньо відповідатиме за роботу дозвільного центру.

4.2. (Розпорядження N 325) Запровадити електронну систему контролю за обігом (станом розгляду) заяв та документів, поданих суб'єктами господарювання для отримання документів дозвільного характеру, та своєчасністю їх видачі (або відмови у видачі).

4.3. (Розпорядження N 325) Забезпечити системний контроль за функціонуванням дозвільних центрів.

5. (Розпорядження N 325) З метою недопущення державними службовцями корупційних дій рекомендувати управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області посилити контроль за дозвільними органами, які видають дозвільні документи у сфері господарської діяльності поза дозвільними центрами.

6. (Розпорядження N 325) Рекомендувати прокуратурі області здійснити перевірку дозвільних органів в області щодо дотримання ними вимог дозвільного законодавства у частині забезпечення видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання через дозвільні центри.

7. (Розпорядження N 325) Головному управлінню економіки облдержадміністрації разом з райдержадміністраціями, виконкомами міських (міст обласного значення) рад продовжити ведення моніторингу видачі дозвільних документів дозвільними центрами, протягом року щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним, інформувати облдержадміністрацію з цього питання.

8. (Розпорядження N 325) Дозвільним органам області, райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад проінформувати до 1 лютого 2011 року облдержадміністрацію про виконання цього розпорядження.

9. (Розпорядження N 325) Відповідно до статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

9.1. (Розпорядження N 325) Юридичному відділу апарату облдержадміністрації (В. Потапенко) зареєструвати це розпорядження в Головному управлінні юстиції в області.

9.2. (Розпорядження N 325) Головному управлінню з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації (В. Сливка) оприлюднити розпорядження у "Волинській газеті".

10. (Розпорядження N 325) Це розпорядження набирає чинності після його державної реєстрації з дня опублікування.

11. (Розпорядження N 325) Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Е. Стоєва.

 

Голова
обласної державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали