КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 9 вересня 2011 року N 9/41

Про вдосконалення взаємодії між ОДТРК з урахуванням переходу на цілодобове мовлення державних телерадіокомпаній у цифровому стандарті розповсюдження сигналу

Рішення введено в дію наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення України від 29 вересня 2011 року N 277 (Наказ N 277)

Заслухавши інформацію директора департаменту телебачення і радіомовлення Абрамова С. О., колегія зазначає, що взаємодія державних телерадіокомпаній, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо України, потребує вдосконалення.

Колегія звертає увагу керівників державних телерадіоорганізацій (далі - ДТРО) на низьку творчу і технічну якість значної кількості телевізійних програм, що не сприяє здійсненню ефективної державної інформаційної політики.

У середньому обсяг власного мовлення обласних і регіональних телерадіокомпаній (далі - ОДТРК) складає 4 - 6 годин на добу. Враховуючи перші повтори, цей обсяг сягає 8 - 10, а подекуди й 12 годин на добу. Решта обсягу заповнюється програмами за обміном (в основному програмами УТР, ОДТРК та фільмопоказом).

Колегія відзначає, що співпраця між ОДТРК та НТКУ є недостатньою. Це негативно позначається на програмному наповненні державних телевізійних каналів. Мають місце багаторазові повтори передач. Велика кількість повторів зменшує інтерес глядачів до державних телеканалів.

Колегія звертає увагу керівників ДТРО на неприпустимість відхилень від критеріїв формування державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм, визначених наказом Держкомтелерадіо України від 30.03.2010 року N 84, при оформленні тематичних планів, зокрема, включення розважальних програм, комерційних передач, програм про висвітлення діяльності місцевих органів влади до державного замовлення.

Колегія зазначає, що на даний час практично у всіх ДТРО відсутні пристрої (енкодери) для забезпечення перетворення телевізійного сигналу, сформованого в студії, у сигнал формату MPEG-4 (AVC/H.264 SD) з потоком IP до 10 Мб/сек., який використовується у цифровій мережі. Більшість ДТРО не визначилася із оптимальним варіантом зазначеного пристрою.

Колегія зазначає, що на сьогодні фактично відсутня взаємодія між державними телерадіоорганізаціями та Українським національним агентством "Укрінформ" (далі - Укрінформ). Лише шість ДТРО мають угоди з Укрінформом щодо надання інформаційних послуг.

Заслухавши інформацію щодо переходу на цілодобове мовлення державними телерадіокомпаніями у цифровому форматі поширення сигналу та удосконалення механізму взаємодії між ДТРО, Укрінформом, з метою підвищення ефективності і оперативності обміну інформацією, колегія ухвалила:

1. Інформацію про підготовку до переходу на цілодобове мовлення державними телерадіокомпаніями у цифровому форматі поширення сигналу та організацію механізму взаємодії між ДТРО, Укрінформом взяти до відома.

2. Заступнику Голови Держкомтелерадіо України Кравченку Д. В., директору департаменту телебачення і радіомовлення Абрамову С. О. на основі аналізу програмного наповнення телевізійних каналів ОДТРК:

до 10 жовтня 2011 року розробити проект рекомендованої сітки мовлення;

до 15 жовтня 2011 року організувати систему моніторингу якості програм ОДТРК, передбачивши, зокрема, не менше десяти показників якості телепрограм;

до 20 жовтня 2011 року сформувати реєстр кращих програм;

з 1 листопада 2011 року запровадити рейтингове оцінювання якості телевізійних програм ОДТРК.

3. Генеральним директорам ОДТРК:

3.1. До 20 жовтня 2011 року запровадити блокову уніфіковану сітку мовлення з урахуванням:

безумовного виконання завдань тематичних планів, а у разі об'єктивної необхідності - своєчасного внесення пропозиції щодо їх коригування і приведення у відповідність до фактично виконаного державного замовлення;

забезпечення виробництва уніфікованого формату програм;

виробництва програм та передач уніфікованого загальноприйнятого хронометражу;

планування єдиного часового проміжку виходу в ефір програм та передач за жанровим розподілом.

3.2. Забезпечити організацію оперативного реагування щодо висвітлення подій в країні.

3.3. До 20 жовтня 2011 року запровадити практику обміну інформаційними матеріалами про хід впровадження реформ в регіонах України.

3.4. Чітко дотримуватися критеріїв формування державного замовлення, визначених наказом Держкомтелерадіо України від 30.03.2010 року N 84.

3.5. Запровадити єдину технологію доставки та розповсюдження сигналу.

3.6. До 20 жовтня 2011 року налагодити механізм оперативного обміну інформацією за технологією використання сучасних FTP-серверів з високою пропускною здатністю та засобів всесвітньої мережі Інтернет.

3.7. До 20 жовтня 2011 року забезпечити придбання та введення в експлуатацію обладнання (енкодерів), необхідного для перетворення сформованого в студії телевізійного сигналу в сигнал формату MPEG-4 (AVC/H.264 SD) з потоком IP до 10 Мбіт/сек.

3.8. До 17 жовтня 2011 року надати НТКУ перелік програм 2011 та 2012 років, присвячених особливим подіям регіону, з зазначенням орієнтовного часу виходу в ефір та коротким викладом змісту (Дні міста, святкові концерти, урочисті заходи тощо).

3.9. З 1 листопада 2011 року забезпечити перехід на цілодобове мовлення у цифровому стандарті на основі рекомендованої сітки мовлення.

3.10. Поступово відмовитися від практики багаторазового показу повторів телевізійних передач.

3.11. Вжити заходів щодо збільшення обсягів програм власного виробництва.

3.12. Створювати спеціалізовані тематичні передачі з висвітлення діяльності місцевих органів влади виключно поза межами державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм.

4. НТКУ (Бенкендорф Є. А.) разом з обласними і регіональними ДТРК: вивчити можливість щодо відновлення в ефірі Першого національного телеканалу в 2012 році інформаційної програми "Слово регіонам" з використанням первинних матеріалів ОДТРК, а також організувати показ програм ОДТРК, визначених у п. 3.8;

організувати систему обміну інформацією та досвідом з підготовки високоякісних телевізійних проектів, Online-мовлення в мережі Інтернет тощо.

5. До 10 жовтня 2011 року Укрінформу (Децик О. С.) разом з державними телерадіоорганізаціями розробити ефективну систему надання ДТРО актуальної інформації про події в Україні і світі.

6. Одеській ОДТРК (Матюх О. В.), Тернопільській ОДТРК (Заєць Р. М.) та Севастопольській РДТРК (Скріпніченко О. А.) до 1 листопада 2011 року підготувати повторні презентації програм відповідних телевізійних каналів, врахувавши усі зауваження і пропозиції, висловлені під час обговорення їх програмного наповнення, та надати на розгляд Держкомтелерадіо України.

7. Дніпропетровській ОДТРК (Чанглі В. І.) та Житомирській ОДТРК (Головецький В. М.) активізувати взаємодію з Київською ДРТРК (Савенко О. М.) у створенні інформаційно-аналітичної програми спільного виробництва "Час країни".

8. Голові Ради генеральних директорів Савенку О. М. зібрати, узагальнити та подати на розгляд Держкомтелерадіо України пропозиції щодо удосконалення (спрощення) формування державного замовлення з виробництва та розповсюдження телерадіопродукції.

9. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С. О.):

9.1. Здійснювати аналіз та контроль за забезпеченням впровадження заходів, визначених пп. 2 - 8 цього рішення.

9.2. До 10 жовтня 2011 року підготувати звернення до Голів обласних державних адміністрацій щодо надання сприяння у вирішенні організаційних проблем з впровадження наземного ефірного цифрового мовлення у регіонах.

9.3. Не допускати зарахування до державного замовлення розважальних передач, програм, виготовлених на комерційній основі, спеціалізованих тематичних передач з висвітлення діяльності органів місцевої влади, інших відхилень від критеріїв формування державного замовлення, визначених наказом Держкомтелерадіо України від 30.03.2010 року N 84.

10. Контроль за виконанням цього рішення колегії покласти на заступника Голови Держкомтелерадіо України Кравченка Д. В.

 

Голова колегії Держкомтелерадіо України

О. В. Курдінович

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали