НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 вересня 2011 року N 1572

м. Київ

Про відмову ТОВ "ЛУКОЙЛ ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ" у видачі ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

Національна комісія регулювання електроенергетики України на відкритому засіданні 15 вересня 2011 року розглянула питання про видачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛУКОЙЛ ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ" ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

На підставі поданих заявником документів Комісією встановлено таке.

Згідно з пунктом 2.13 Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305, у видачі ліцензії може бути відмовлено рішенням НКРЕ у разі недостатності в суб'єкта підприємницької діяльності власних коштів (активів), неможливості додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії, ринках газу, нафти та нафтопродуктів згідно з нормативами, установленими НКРЕ.

Постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983 "Про затвердження нормативів достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності" визначено, що показники нормативів достатності власних активів, розраховані для кожного суб'єкта підприємницької діяльності, повинні відповідати нормативам, визначеним цією постановою. Якщо підприємство не дотримується вимог хоча б одного з нормативів, воно повинне надати Комісії додаткові гарантії у формі банківської гарантії або копії договору на відкриття кредитної лінії, що підтверджує відповідність затвердженим нормативам.

На підставі даних балансу ТОВ "ЛУКОЙЛ ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ" станом на 30.06.2011 показники нормативів достатності власних активів не відповідають Нормативам достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983.

ТОВ "ЛУКОЙЛ ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ" було надано Угоду про надання кредиту N LFA-018/2008 від 29.04.2008 (далі - Угода), укладену з SLB INVEST LIMITED, та Реєстраційне свідоцтво N 9323 Головного управління Національного банку України по м. Києву і Київській області.

Разом з тим, відповідно до пункту 1 Угоди кредит надається для фінансування інвестиційної програми. При цьому згідно з підпунктом 2.2 Угоди зобов'язання кредитора щодо надання кредиту настає після отримання кредитором задовольняючих його по формі та суті документів:

завірених копій усіх необхідних корпоративних дозволів та погоджень, які потрібно отримати позичальнику відповідно до цього кредиту;

копій установчих документів позичальника;

у випадку придбання активів: нотаріально засвідчених копій договорів купівлі-продажу активів та інших документів, які відносяться до цієї угоди;

у випадку будівництва чи модернізації активів: копій відповідних договорів та інших документів, що свідчать про платіжні зобов'язання позичальника.

Виходячи з вищевикладеного, кошти на фінансування інвестиційної програми не можуть виступати в якості забезпечення оплати вартості місячних обсягів постачання електричної енергії.

На підставі зазначеного Комісія дійшла висновку, що заявником не підтверджено достатність власних коштів (активів) та інших показників (вимог), що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії.

Відповідно до Указу Президента України від 14.03.95 N 213 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України", Положення про порядок видачі Національною комісією регулювання електроенергетики ліцензій на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії, комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії, виробництвом теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.99 N 753, та Інструкції про порядок видачі ліцензій НКРЕ на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305, Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛУКОЙЛ ЕНЕРГІЯ І ГАЗ КАЛУШ" (код ЄДРПОУ 35518272, Івано-Франківська обл., місто Калуш, вулиця Промислова, буд. 4) у видачі ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

 

Голова Комісії

С. Тітенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали