НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ПОСТАНОВА

від 12 квітня 2012 року N 411

м. Київ

Про відмову ТОВ "ТЕЙНЕР ГРУП" у видачі ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання 12 квітня 2012 року, розглянувши питання про видачу ТОВ "ТЕЙНЕР ГРУП" ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, установила, що показники нормативів достатності власних активів, розраховані на підставі даних балансу ТОВ "ТЕЙНЕР ГРУП" станом на 31.12.2011, не відповідають Нормативам достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983.

Постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983 "Про затвердження нормативів достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності" визначено, що показники нормативів достатності власних активів, розраховані для кожного суб'єкта підприємницької діяльності, повинні відповідати Нормативам, визначеним цією постановою. Якщо підприємство не дотримується вимог хоча б одного з нормативів, воно повинне надати Комісії додаткові гарантії у формі банківської гарантії або копії договору на відкриття кредитної лінії, що підтверджує відповідність затвердженим нормативам.

Згідно із пунктом 2 Нормативів достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності, затверджених постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983, норматив достатності власних активів - наявність тих активів у суб'єктів підприємницької діяльності, які забезпечують оплату вартості місячних обсягів постачання електричної енергії, природного газу. Норматив достатності власних активів визначається як різниця між найбільш ліквідними активами та терміновими зобов'язаннями, визначеними в грошовій формі, і повинен бути не менший за місячну вартість обсягу постачання електричної енергії чи природного газу.

ТОВ "ТЕЙНЕР ГРУП" було надано додаткову гарантію у вигляді Договору відновлюваної кредитної лінії від 27.01.2012 N 21/45/270112 (із додатковим договором від 02.03.2012 N 1 до нього), укладеного з ПАТ "БМ Банк".

Разом з тим різниця між найбільш ліквідними активами та терміновими зобов'язаннями ТОВ "ТЕЙНЕР ГРУП", визначеними в грошовій формі, навіть ураховуючи вищезазначену додаткову гарантію, залишається менша за місячну вартість обсягу постачання електричної енергії та природного газу.

На підставі зазначеного Комісія дійшла висновку, що заявником не підтверджено достатність власних коштів (активів) та інших показників (вимог), що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії.

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику", Указу Президента України від 23.11.2011 N 1059 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики" (Положення N 1059/2011) та пункту 2.13 Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженою постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕЙНЕР ГРУП" (код ЄДРПОУ 37201256, м. Київ, вул. Жилянська/Симона Петлюри, 126/23) у видачі ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

 

Голова Комісії

С. Тітенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали