ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ

від 7 жовтня 2011 року N 891

Про відмову у погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув:

проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі - проект Закону) та документи, що додаються до нього, подані листом Пенсійного фонду України N 19593/03-20 від 15.09.2011 р.

За результатами здійснення аналізу проекту Закону та відповідного аналізу регуляторного впливу на дотримання вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановив:

Проектом Закону пропонується внести зміни у порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З цього приводу слід зазначити, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно із статтею 21 Закону України від 14.01.98 N 16 "Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі - Закон N 16) - це консолідований страховий внесок на пенсійне страхування, страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, медичне страхування, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, страхування на випадок безробіття, який в обов'язковому порядку сплачується страхувальниками з метою забезпечення реалізації прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за соціальним страхуванням.

Порядок здійснення платежів, строки сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" згідно норм статті 22 Закону N 16.

Разом з тим, у статтях 11, 14 - 16 та 20 Закону України від 09.07.2003 р. N 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" окремо визначаються платники страхових внесків, їх права та обов'язки, а також порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Зважаючи на вищевикладене, з метою уникнення колізії у законодавстві при визначенні строків сплати страхових внесків, необхідно внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині визначення платників страхових внесків та сплати страхових внесків з урахуванням норм Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Таким чином, запропоновані проектом Закону норми порушують статтю 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині передбачуваності, оскільки запропонована редакція проекту Закону не в повній мірі узгоджується з нормами діючого законодавства України, та статтю 5 цього Закону в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються з діючими регуляторними актами.

Враховуючи викладене, керуючись частиною 5 статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вирішив:

відмовити в погодженні проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

 

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії

Г. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали