ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 5 квітня 2018 року N 153

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державною регуляторною службою України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуто проект наказу Міністерства соціальної політики України "Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров'я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування" (далі - проект наказу), а також документи, що додаються до проекту наказу, подані листом Державної служби України з питань праці від 19.02.2018 N 1202/1/10.2-ДП-18.

За результатами проведеного аналізу проекту наказу та аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) встановлено:

проектом наказу пропонується затвердити Вимоги щодо безпеки та захисту здоров'я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування (далі - проект Вимог).

Проект наказу неодноразово був предметом розгляду Державною регуляторною службою України, у зв'язку з чим були прийняті рішення про відмову у погодженні регуляторного акта.

Повторно наданий на розгляд проект наказу також не може бути погоджений з огляду на те, що зауваження, надані Державною регуляторною службою України до змістовного наповнення проекту наказу, розробником враховано лише частково.

У наданому на розгляд проекті Вимог актуальними залишаються зауваження, надані Державною регуляторною службою до пункту 2.40 проекту Вимог.

Так абзацом першим пункту 2.40 проекту Вимог передбачається, що суб'єкти господарювання повинні мати відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII), а саме на виробництво вибухових матеріалів промислового призначення за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, та на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів та/або дозвіл на право проведення вибухових робіт і відповідний дозвіл, що дає їм право на придбання, зберігання та перевезення вибухових матеріалів.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 24 частини першої статті 7 Закону України від 02.03.2015 N 222-VIII "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Отже, частину абзацу першого пункту 2.40 проекту Вимог, що стосується ліцензування, рекомендуємо викласти у наступній редакції: "Суб'єкти господарювання повинні мати відповідні ліцензії згідно з Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII), а саме на провадження господарської діяльності з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, та на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом...".

При цьому розробнику необхідно уточнити доцільність отримання суб'єктами господарювання ліцензії на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів яким саме із вищезазначених видів транспорту (річковим та/або морським та/або автомобільним та/або залізничним та/або повітряним).

Ураховуючи зазначене, повідомляємо, що проект Вимог потребує доопрацювання з урахуванням зазначених зауважень та пропозицій.

Разом з дим, згідно з частиною другою статті 2 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" дія цього Закону не поширюється, зокрема, на дозвільну систему, що поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами.

Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду положень проекту наказу встановлено, що проект розроблено без урахування вимог Закону, а саме не дотриманням вимог статті 5 в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти, та в частині викладення положень регуляторного акта у спосіб, який є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державною регуляторною службою України вирішено:

відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства соціальної політики України "Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров'я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування".

 

Голова Державної
регуляторної служби України

К. Ляпіна
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали