ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ

від 26 серпня 2011 року N 786

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув:

проект рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України "Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування" (далі - проект рішення), а також додані до нього документи, надані на погодження листом НКРЗ від 19.05.2011 N 01-2513/24.

За результатами проведеного аналізу проекту рішення та відповідного аналізу регуляторного впливу на дотримання вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановив:

проектом рішення пропонується встановити Порядок здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування /далі - проект Порядку/.

Відповідно до даного проекту регуляторного акта державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування здійснює Державна інспекція зв'язку (далі - ДІЗ) в межах повноважень визначених законодавством.

Проте Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизиції, ринків цінних паперів і фінансових послуг" від 07.07.2011 N 3610 (Закон N 3610-VI) були внесені зміни до Законів України "Про радіочастотний ресурс України" та "Про телекомунікації".

Так, згідно зі статтею 14 Закону України "Про радіочастотний ресурс України", до повноважень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизиції, щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України, відносяться, зокрема, повноваження з контролю за наявністю передбачених законом ліцензій, інших дозвільних документів у сфері користування радіочастотним ресурсом України та зі здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про радіочастотний ресурс України та запобігання правопорушення при користуванні радіочастотним ресурсом України у смугах радіочастот загального користування.

Крім того, при здійсненні державного нагляду уповноважені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизиції, посадові особи мають право, зокрема, складати в установленому законом порядку протоколи про вчинення адміністративного правопорушення щодо користування радіочастотним ресурсом України (стаття 18 Закону України "Про радіочастотний ресурс України").

Таким чином, запропоновані у проекті Порядку норми порушують статтю 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються з діючими регуляторними актами.

Отже, проект рішення не відповідає основним принципам державної регуляторної політики, визначеним у статті 4 даного Закону України, зокрема, збалансованості - в частині недоведеного розробником забезпечення балансу інтересів суб'єктів господарювання громадян та держави, а також ефективності державної регуляторної політики, тобто забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Враховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вирішив:

відмовити в погодженні проекту рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України "Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування".

 

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії

Г. М. Яцишина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали