МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 10 лютого 2012 року N 140

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект Закону України "Про захист озонового шару" (далі - проект Закону), а також документи, що надані до нього листами Міністерства екології та природних ресурсів України від 23.11.2011 N 22965/12/10-11, від 23.11.2011 N 22967/12/10-11.

За результатами розгляду проекту Закону, аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено наступне.

Абзацом сьомим частини першої статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" встановлено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюється, зокрема, строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа.

З огляду на зазначене необхідно у статті 10 проекту Закону передбачити строк дії погодження для одержання ліцензії на ввезення на територію України або вивезення за її межі озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить.

Абзацом сьомим частини першої статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що виключно законами встановлюються, зокрема, санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.

Ураховуючи наведене, статтю 14 проекту Закону слід доповнити переліком порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа щодо їх усунення.

Крім того, частиною другою статті 15 проекту Закону пропонується перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затверджений Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Перелік N 3392-VI), доповнити таким видом документа дозвільного характеру, як погодження для одержання ліцензії на ввіз на територію України або вивіз за її межі озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить.

Водночас статтею 10 проекту Закону передбачається, що імпорт і експорт озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить, допускатиметься тільки за наявності в імпортерів, експортерів ліцензії на ввезення на територію України або вивезення за її межі озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить.

Ураховуючи зазначене, необхідно в частині другій статті 15 проекту Закону назву погодження викласти в такій редакції:

"погодження для одержання ліцензії на ввезення на територію України або вивезення за її межі озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить".

Крім того, у частині другій статті 15 проекту Закону необхідно слова "Закон України "Про охорону озонового шару" замінити словами "Закон України "Про захист озонового шару".

З урахуванням вищенаведеного проект Закону є таким, що не відповідає основним принципам державної регуляторної політики, визначеним у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", зокрема ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Таким чином, під час розроблення проекту Закону головним розробником не дотримано вимог статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту Закону України "Про захист озонового шару".

 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економічного розвитку
і торгівлі України

А. П. Клюєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали