МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 10 лютого 2012 року N 132

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України "Про внесення змін до наказу МИС від 21.10.2004 N 130 та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МНС" (далі - проект наказу), а також документи, що надані до нього листом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 22.12.2011 N 03-15111/08.

За результатами розгляду проекту наказу, аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено наступне.

Проектом наказу затверджуються Зміни до Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 21.10.2004 N 130, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.11.2004 за N 1416/10015 (далі - проект Змін).

У запропонованій редакції проекту наказу передбачено, що за порушення правил пожежної безпеки, що створює загрозу виникнення пожежі або перешкоджає її гасінню, евакуації людей, до їх усунення уповноваженими на те посадовими особами органів державного пожежного нагляду застосовуються запобіжні заходи, а рішення про припинення дії запобіжного заходу приймається після усунення всіх наявних порушень.

Водночас проектом Змін передбачається виключення поняття "призупинення виконання постанови про застосування запобіжних заходів".

Таким чином, у проекті наказу залишається неврегульованим питання про те, яким чином суб'єкт господарювання буде усувати порушення, якщо його об'єкт зачинено та опломбовано, що може створювати певні перешкоди під час здійснення господарської діяльності.

Отже, при розробленні проекту наказу розробником не дотримано передбачених у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" принципів державної регуляторної політики, зокрема ефективності, тобто забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави; збалансованості - забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Крім того, відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу.

Проте в аналізі регуляторного впливу, який є основним документом, що дозволяє оцінити ефективність дії регуляторного акта, оптимальність та ефективність запропонованого регулювання, зазначена проблема належним чином не розглянута та не наведені можливі шляхи її розв'язання, чим порушено статтю 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині недодержання вимог, яким повинен відповідати аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акта.

Таким чином, при розробленні проекту наказу розробником не дотримано вимог статей 4 і 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України "Про внесення змін до наказу МНС від 21.10.2004 N 130 та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МНС".

 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економічного розвитку
і торгівлі України

А. П. Клюєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали