ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 лютого 2012 року N VI/12-548

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В. І., секретаря Комісії Ковбасінської Г. В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г. М., Антипченка В. К., Герасько Л. Ю., Батченка А. Н., Будько Н. Г., Большакова Є. В., Єзерської А. О., Коваль К. П., Руденко Г. А., Луцюка П. С., Дембіцького В. О., Мельнікова О. А., Міщенка В. В., Мультяна В. В., Павлишина Б. Я., Берещенко К. Л., Яроша І. І., Квочака С. Є., Прокопчука В. О., Ромаданової Г. Г., Ковальової О. М., Скотаря А. М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Одинцова Валерія Вікторовича на рішення голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Одинцової Ірини Миколаївни, встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернувся зі скаргою громадянин Одинцов В. В. на рішення голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Одинцової І. М.

Оскаржуване рішення заявник вважає безпідставним та вимагає реальної і ретельної перевірки всіх дій та документів, поданих адвокатом Одинцовою І. М. в суд та інші інстанції, з метою встановлення її причетності до шахрайства та зловживання статусом адвоката під час вирішення судом цивільно-правового спору між ними.

Заявник Одинцов В. В. повідомляє також про те, що для перевірки фінансової та іншої діяльності голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та можливих порушень при прийнятті кваліфікаційних іспитів, також, направив скаргу до прокуратури міста Дніпропетровська.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Батченка А. Н., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Одинцова В. В. не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Рішенням голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20 вересня 2011 року було відмовлено в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Одинцової І. М.

Перевіряючи скаргу Одинцова В. В., подану в Дніпропетровську обласну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, головою дисциплінарної палати було встановлено, що на дії адвоката Одинцової І. М. їм не надходило скарг, окремих ухвал чи подань слідчих органів, які б могли свідчити про її недостатній професійний рівень знань або недотримання нею актів законодавства України, що регулюють діяльність адвокатури, а тому підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності немає.

Перевірка головою дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури скарги Одинцова В. В. була проведена повно та об'єктивно. Доказів скоєння адвокатом Одинцовою І. М. дисциплінарного проступку не встановлено.

В своєму поясненні на скаргу адвокат Одинцова І. М. вказує на те, що Одинцов В. В. дійсно її колишній чоловік, з яким вони розлучилися, але він став направляти на неї до різних організацій скарги різного роду, а в одному з судів є позов Одинцова В. В. до неї. Адвокат вважає, що скарги на неї - це спосіб вплинути на вирішення цивільної справи за позовом Одинцова В. В.

Виходячи з викладеного, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що в рішенні голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20 вересня 2011 року висновок про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Одинцової І. М. обґрунтований, а отже, відсутні підстави для задоволення скарги Одинцова В. В.

Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст. ст. 3, 14 - 16 Закону України "Про адвокатуру", п. п. 1, 8 - 101, 11, 20 - 231, 40 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, вирішила:

1. Скаргу Одинцова Валерія Вікторовича - залишити без задоволення.

2. Рішення голови дисциплінарної палати Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарного провадження відносно адвоката Одинцової Ірини Миколаївни - залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заявника Одинцова В. В.

4. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали