ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 лютого 2012 року N VI/12-545

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури - Висоцького В. І., секретаря Комісії - Ковбасінської Г. В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури: Авраменка Г. М., Антипченка В. К., Герасько Л. Ю., Батченка А. Н., Будько Н. Г., Большакова Є. В., Єзерської А. О., Коваль К. П., Руденко Г. А., Луцюка П. С., Дембіцького В. О., Мельнікова О. А., Міщенка В. В., Мультяна В. В., Павлишина Б. Я., Берещенко К. Л., Яроша І. І., Квочака С. Є., Прокопчука В. О., Ромаданової Г. Г., Ковальової О. М., Скотаря А. М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Шишкіна Володимира Робертовича на постанову голови дисциплінарної палати Запорізької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 6 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Фардєєвої Тетяни Вікторівни, встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури звернувся зі скаргою громадянин Шишкін Володимир Робертович на постанову голови дисциплінарної палати Запорізької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 6 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Фардєєвої Тетяни Вікторівни.

Заявник зазначає, що 7 липня 2011 року була укладена усна домовленість між заявником та адвокатом Фардєєвою Т. В. про надання юридичної допомоги та представлення інтересів у суді.

Адвокат Фардєєва Т. В. склала адміністративний позов та отримала за це гонорар в сумі 450 грн., але не виконала своїх обов'язків, так як не отримала рішення суду.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Руденко Г. А., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скарга Шишкіна В. Р. не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Голова дисциплінарної палати правильно прийшов до висновку, що доводи скарги громадянина Шишкіна В. Р. не знайшли свого підтвердження.

Як вбачається з записів адвоката Фардєєвої Т. В. та її письмових пояснень, адвокатом була надана юридична допомога клієнту, за що отриманий гонорар у сумі 450 грн., згідно квитанції гонорар сплачений заявником за надання адвокатом юридичної допомоги останньому.

Таким чином, голова дисциплінарної палати Запорізької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури правильно дійшов висновку, що відсутні факти, які б підтверджували порушення адвокатом Фардєєвою Т. В. вимоги Закону України "Про адвокатуру" та Правил адвокатської етики.

Слід зазначити, що відсутність письмової угоди, яка за своїм змістом повинна була відповідати вимогам ст. 17 Правил адвокатської етики, стала причиною та спонукала заявника звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури зі скаргою на дії адвоката.

Наявність скарги Шишкіна В. Р. свідчить про виникнення спору, який неможливо розглядати в частині повернення гонорару, так як у відповідності до вимог ст. 12 Закону України "Про адвокатуру" вказаний спір підлягає розгляду у судовому порядку.

Таким чином, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що прийнята головою дисциплінарної палати Запорізької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури постанова по скарзі громадянина Шишкіна В. Р. повністю відповідає наявним в матеріалах перевірки документам.

Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, керуючись ст. ст. 14, 16 Закону України "Про адвокатуру", п. п. 10 - 101, 20 - 23 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, вирішила:

1. Скаргу Шишкіна Володимира Робертовича - залишити без задоволення.

2. Постанову голови дисциплінарної палати Запорізької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 6 вересня 2011 року про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката Фардєєвої Тетяни Вікторівни - залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заявника.

4. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

 

Голова Вищої
кваліфікаційної комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали