НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22.03.2012 р. N 22-р

Київ

Про відмову в установленні вимог до ПАТ "УКРТРАНСНАФТА" щодо провадження інших, крім ліцензованого, видів діяльності

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на засіданні, яке відбулося у формі відкритого слухання 22 березня 2012 року, розглянула питання про встановлення вимог до ПАТ "УКРТРАНСНАФТА" при провадженні ним іншого, крім ліцензованого, виду діяльності, а саме закупівлі та реалізації нафтопродуктів (мазуту).

На підставі поданих заявником документів Комісією встановлено таке.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку встановлення вимог до ліцензіатів з розподілу природного і нафтового газу, з транспортування природного і нафтового газу магістральними трубопроводами, з транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності, затвердженого постановою НКРЕ від 11.09.2006 N 1182 (далі - Порядок), НКРЕ має право відмовити ліцензіату в установленні вимог щодо провадження одного чи декількох інших видів діяльності в разі:

надання ліцензіатом до НКРЕ неповної та/або недостовірної інформації щодо провадження ліцензованого та здійснюваних або запланованих інших видів діяльності;

виявлення ризиків погіршення результатів ліцензованої діяльності.

Відповідно до наданих ПАТ "УКРТРАНСНАФТА" заяви та документів Товариство планує здійснювати операції з купівлі-продажу мазуту в обсязі до 720 тис. тонн.

Згідно з пунктом 2.1 Порядку ліцензіат, який провадить або має намір провадити інші види діяльності, має подати до НКРЕ відомості щодо уникнення ризику для ліцензованої діяльності, а саме:

у розрізі кожного з інших видів діяльності фактичні витрати, доходи та прибутки за минулий рік та на останню звітну дату, планові витрати, доходи та прибутки на поточний та наступний роки;

інформацію щодо підтвердження можливості забезпечення ведення ліцензіатом бухгалтерського обліку інших видів діяльності окремо від обліку ліцензованого виду діяльності.

Інформація про планові витрати, доходи та прибутки на поточний та наступний роки розрахована на 1 тонну мазуту, а не у запланованих обсягах, тобто надана у неузагальненому та неповному вигляді.

Крім того, надана Товариством інформація щодо підтвердження можливості забезпечення ведення ліцензіатом бухгалтерського обліку інших видів діяльності недостатньо підтверджує забезпечення ведення ліцензіатом бухгалтерського обліку інших видів діяльності окремо від обліку ліцензованої діяльності.

Також слід відмітити, що згідно з наданими документами діяльність із закупівлі та реалізації нафтопродуктів (мазуту) потребуватиме фінансових зобов'язань ліцензіата.

Разом з тим, інформації, що свідчила б про відсутність фінансових ризиків при здійсненні іншого виду діяльності на основну ліцензовану діяльність та ресурсів щодо фінансування зазначеного іншого виду діяльності ПАТ "УКРТРАНСНАФТА" не надано.

З огляду на зазначене, відповідно до Закону України "Про природні монополії", Указу Президента України від 23.11.2011 N 1059 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики" (Положення N 1059/2011), Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування нафти магістральними трубопроводами, затверджених постановою НКРЕ від 30.09.2005 N 857, Порядку встановлення вимог до ліцензіатів з розподілу природного і нафтового газу, з транспортування природного і нафтового газу магістральними трубопроводами, з транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності, затвердженого постановою НКРЕ від 11.09.2006 N 1182, Національна комісія регулювання, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вирішила:

Відмовити ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ "УКРТРАНСНАФТА" в установленні вимог щодо провадження ним іншого, крім ліцензованого, виду діяльності, а саме закупівлі та реалізації нафтопродуктів (мазуту), у зв'язку з наданням до НКРЕ неповної інформації щодо провадження ліцензованого та здійснюваних або запланованих інших видів діяльності і виявленням ризиків погіршення результатів ліцензованої діяльності.

 

В. о. Голови Комісії

О. Рогозін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали