КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

09.06.2011 р.

Справа N 2а-12860/09/2670

Київський апеляційний адміністративний суд у складі: головуючого, судді - Сорочко Є. О., суддів: Борисюк Л. П., Собків Я. М., при секретарі - Ковальчук Г. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Генерального прокурора України про відмову від позову у справі за позовом адвокатської фірми "Головань і партнери", ОСОБА_3, заступника Генерального прокурора до Кабінету Міністрів України, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача Державної податкової адміністрації України про визнання нечинним розпорядження, встановила:

Заступник Генерального прокурора України, адвокатська фірма "Головань і партнери", ОСОБА_3 звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним і скасування пунктів 2, 3 розпорядження Кабінету Міністрів України N 1120-р від 09.09.2009 "Деякі питання адміністрування податку на додану вартість" та п. 1 розпорядження Кабінету Міністрів України N 757-р від 01.07.2009 р. "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 квітня 2010 року (Постанова N 2а-12860/09/2670) позов задоволено.

На вказану постанову Кабінет Міністрів України, Державна податкова адміністрація України подали апеляційні скарги, в яких просять її скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для вирішення справи і невідповідність їм висновків суду, а також порушення норм матеріального та процесуального права.

Заступник Генерального прокурора України подав заяву про відмову від позову в частині визнання протиправним та скасування пунктів 2, 3 розпорядження Кабінету Міністрів України N 1120-р від 09.09.2009 "Деякі питання адміністрування податку на додану вартість", в якій відмовляється від вказаних позовних вимог з огляду на те, що Кабінетом Міністрів України на теперішній час усунуто зазначені у позові порушення закону та оскаржуване розпорядження втратило чинність.

Адвокатська фірма "Головань і партнери" подала заперечення, в якому просить відмовити заступнику Генерального прокурора України у відмові від позову, оскільки така відмова буде порушувати їхні права.

Кабінет Міністрів України, Державна податкова адміністрація України не заперечували проти задоволення заяви заступника Генерального прокурора України про відмову від позову.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно ч. 4 ст. 112 КАС України, суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що заява заступника Генерального прокурора України про відмову від позову не підлягає задоволенню, оскільки така відмова буде порушувати права, свободи або інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 112, 136, 160, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду ухвалила:

Заяву заступника Генерального прокурора України про відмову від позову - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.

 

Головуючий, суддя

Є. О. Сорочко

Судді:

Л. П. Борисюк

 

Я. М. Собків

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали