ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 180-річчя утворення "Руської трійці" та 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністровая"

У 2013 році виповнюється 180 років з часу утворення "Руської трійці" - літературного гурту, заснованого та очолюваного Маркіяном Шашкевичем, Іваном Вагилевичем та Яковом Головацьким, що розпочав процеси культурного та національного відродження на західноукраїнських землях.

У 2012 році виповнюється 175 років з часу випуску "Русалки Дністрової" - першого західноукраїнського альманаху, виданого заходами літературного гурту "Руська трійця".

Враховуючи визначний внесок "Руської трійці" в національне відродження на Галичині, Буковині, Закарпатті, просвітницьку діяльність на благо українського народу, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 180-річчя утворення "Руської трійці" та 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністровая".

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 180-річчя утворення "Руської трійці" та 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністровая";

у двотижневий термін після утворення організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення 180-річчя утворення "Руської трійці" та 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністровая", вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені літературному гурту "Руська трійця" та альманаху "Русалка Дністровая", забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 180-річчя утворення "Руської трійці" та 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністровая".

4. Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 180-річчю утворення "Руської трійці", та ювілейну монету, присвячену 175-річчю випуску альманаху "Русалка Дністровая";

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 180-річчю утворення "Руської трійці" та 175-річчю випуску альманаху "Русалка Дністровая".

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ЛИТВИН

м. Київ
5 жовтня 2011 року
N 3818-VI

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали