ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 600-річчя заснування села Микуличин Івано-Франківської області

У 2012 році виповнюється 600 років з дня заснування села Микуличин Івано-Франківської області, одного з найдавніших поселень Прикарпаття. За архівними документами першу письмову згадку про цей населений пункт датовано 1412 роком. Микуличин - найдовше село в Україні. А у XIX столітті воно було найбільшим за площею населеним пунктом тодішньої Польщі. Микуличин відомий антифеодальним рухом селян, який отримав назву опришківства. Знаними ватажками опришків були Нестор, Іван Пискливий та інші. Тут народилися, бували і проживали видатні особистості, які зробили вагомий внесок в українську та європейську культуру, зокрема письменники Іван Франко, Василь Стефаник, Богдан Лепкий, Ірина Вільде, художник, поет і драматург Корнило Устинович, викладач Львівської політехніки Тадеуш Обмінський, родина австрійського психолога, засновника психоаналітичної школи Зігмунда Фрейда.

Враховуючи історичне і культурне значення села Микуличин Івано-Франківської області та у зв'язку з його 600-річчям, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2012 році урочисто відзначити 600-річчя заснування села Микуличин Івано-Франківської області.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 600-річчя заснування села Микуличин Івано-Франківської області;

у двотижневий термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням 600-річчя заснування села Микуличин Івано-Франківської області.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 600-річчя заснування села Микуличин Івано-Франківської області.

4. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 600-річчю заснування села Микуличин Івано-Франківської області;

Президії Національної академії наук України передбачити проведення відповідними академічними інститутами разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника науково-практичної конференції "Микуличин в історії України".

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

 

Голова Верховної Ради
України

В. ЛИТВИН

м. Київ
9 лютого 2012 року
N 4390-VI

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали