ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

22.09.2011 р.

N 2а-8072/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуюча - суддя Власенкова О. О., судді: Бояринцева М. А. та Патратій О. В. розглянув адміністративну справу в порядку письмового провадження за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до відповідачів: Кабінету Міністрів України (далі - відповідач 1), Державного казначейства України (далі - відповідач 2) про визнання незаконним підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року N 299

Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідачів про визнання незаконним підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року N 299 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".

Водночас позивач просив розглядати справу за його відсутності.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувана постанова, а саме підпункт 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року в частині виплати разової грошової допомоги в 2010 році інвалідам війни 3-ої групи порушує права та інтереси позивача як інваліда війни 3-ої групи.

Представник відповідача 1 в письмових поясненнях щодо позову заперечив з огляду на необґрунтованість, просив відмовити в його задоволенні та розглядати справу за його відсутності.

Представник відповідача 2 в письмових поясненнях щодо позову заперечив та зазначив, що оскаржувана постанова не обмежує права ветеранів війни.

Ураховуючи наведене, та у відповідності до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Ознайомившись з матеріалами справи, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив:

Як вбачається з матеріалів справи, в провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва знаходилась адміністративна справа N 2а-6233/10/2670 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, зокрема, про визнання незаконним підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року N 299 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" в частині встановлення у 2010 році розмірів щорічної разової допомоги до 5 травня інвалідам II та III груп та учасникам бойових дій.

Постановою цього ж суду від 27 липня 2010 року у справі N 2а-6233/10/2670, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2011 року, у задоволенні позову відмолено повністю.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Тому обставини, встановлені постановою Окружного адміністративного суду міста Києва у справі N 2а-6233/10/2670 щодо Кабінету Міністрів України та законності постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року N 299, не підлягають доказуванню сторонами у цій справі.

Зокрема, цим судовим рішенням встановлено: "... Постанова N 299 видана Кабінетом Міністрів України на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."

Беручи до уваги викладе, суд вважає за необхідне у задоволенні позову відмовити повністю.

Керуючись статтями 158 - 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва постановив:

У задоволенні позву відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили у порядку і строки, встановлені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 185 - 187 КАС України.

 

Головуюча, суддя

О. О. Власенкова

Судді:

М. А.Бояринцева

 

О. В.Патратій

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали