ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 грудня 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого Маринченка В. Л., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом корпорації "Оскар" (далі - Корпорація) до Східної митниці Державної митної служби України (далі - Митниця), Головного управління Державного казначейства України в м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, стягнення надмірно сплачених сум митних платежів, встановив:

У грудні 2008 року Корпорація звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправними і скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 31 жовтня 2008 року N 700000024/2008/020672, N 700000024/2008/020673, N 700000024/2008/020674, N 700000024/2008/020671, N 700000024/2008/020675, складені Митницею щодо вантажних митних декларацій, поданих позивачем 30 жовтня 2008 року для митного оформлення імпортованих ним нафтопродуктів; рішення Митниці від 31 жовтня 2008 року про визначення митної вартості товару; а також просила зобов'язати відповідача здійснити митне оформлення цього товару за ціною зовнішньоекономічного контракту, за яким він імпортується, та стягнути на її користь із Державного бюджету України надмірно сплачені митні платежі та збори в сумі 76908 грн. 99 коп.

Донецький окружний адміністративний суд постановою від 27 березня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 11 червня 2009 року, позов задовольнив частково: визнав протиправними і скасував оскаржувані картки відмови Митниці та рішення про визначення митної вартості товару, постановив стягнути із Державного бюджету України на користь Корпорації надмірно сплачені кошти в сумі 76908 грн. 99 коп. У задоволенні вимог про зобов'язання Митниці здійснити митне оформлення товару за ціною договору суд відмовив.

Вищий адміністративний суд України постановою від 29 червня 2011 року рішення судів попередніх інстанцій скасував, у задоволенні позову відмовив.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України Корпорація, посилаючись на неоднакове застосування касаційним судом статті 266 Митного кодексу України та пункту 14 Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року N 1766, просить скасувати постанову Вищого адміністративного суду України від 29 червня 2011 року, а справу направити на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

На обґрунтування заяви додано ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 березня 2010 року N К-40508/09 у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислове об'єднання "Аріста" до Митниці, та від 1 вересня 2010 року N К-20882/10 у справі за позовом закритого акціонерного товариства "Конті" до Митниці, про визнання протиправною бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, у яких, на думку заявника, вищезгадані норми права застосовано по-іншому та правильно.

Перевіривши наведені у заяві доводи, Верховний Суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на нижченаведене.

За правилами пункту 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

У справі, що переглядається, судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що оскаржувані рішення митного органу прийнято відповідачем у ході митного оформлення імпортованого позивачем товару, яке у зв'язку з виникненням потреби в уточненні заявленої ним митної вартості здійснювалось із застосуванням передбаченої статтею 264 Митного кодексу України процедури випуску цих товарів у вільний обіг під гарантійні зобов'язання зі сплатою декларантом податків і зборів згідно з митною вартістю цих товарів, визначеною митним органом, на підставі письмового звернення позивача з відповідним проханням.

Судові рішення, на які посилається заявник, обґрунтовуючи наявність підстав для перегляду постанови Вищого адміністративного суду України від 29 червня 2011 року, постановлено цим судом у правовідносинах, не подібних до спірних у даній справі, що не дає можливості дійти висновку про неоднакове застосування одних і тих самих норм матеріального права.

Ураховуючи те, що обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися та керуючись частиною першою статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви корпорації "Оскар" відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. Л. Маринченко

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

С. М. Вус

 

Т. В. Гошовська

 

М. І. Гриців

 

В. І. Гуменюк

 

А. А. Ємець

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

П. І. Колесник

 

О. А. Коротких

 

О. В. Кривенда

 

Н. П. Лященко

 

П. В. Панталієнко

 

В. Ф. Пивовар

 

О. І. Потильчак

 

О. Б. Прокопенко

 

Я. М. Романюк

 

А. М. Скотарь

 

О. О. Терлецький

 

І. Б. Шицький

 

А. Г. Ярема

 

І. С. Берднік

 

Л. Ф. Глос

 

Л. І. Григор'єва

 

В. С. Гуль

 

М. Б. Гусак

 

Т. Є. Жайворонок

 

Г. В. Канигіна

 

Є. І. Ковтюк

 

М. Є. Короткевич

 

В. І. Косарєв

 

В. В. Кривенко

 

Л. І. Охрімчук

 

М. В. Патрюк

 

П. П. Пилипчук

 

Б. М. Пошва

 

А. І. Редька

 

Ю. Л. Сенін

 

Т. С. Таран

 

Ю. Г. Тітов

 

В. Ф. Школяров

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали