ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Маринченка В. Л., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Кліменко М. Р., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сумська швейна фабрика "Спецодяг" (далі - Товариство) до Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) про визнання дій протиправними та скасування постанов, встановив:

У серпні 2010 року Товариство звернулося до суду з позовом, у якому з урахуванням уточнення позовних вимог просило скасувати постанови Комісії: від 28 грудня 2009 року N 189-СУ "Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000 грн."; від 19 лютого 2010 року N 3-СУ "Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 102000 грн."; від 27 квітня 2010 року N 31-СУ "Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 170000 грн.".

На обґрунтування позову Товариство послалося на те, що оскаржувані постанови прийняті відповідачем усупереч положенням Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року N 2272, оскільки розпорядження начальника Комісії про усунення порушень законодавства про цінні папери у частині забезпечення доступу уповноважених осіб Комісії до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки, за невиконання яких до Товариства застосовані санкції, останнє не отримувало.

Крім того, дії Комісії щодо витребування у позивача документів за 2000 - 2009 роки та вимоги про допуск її посадових осіб для проведення перевірки, суперечать положенням постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року N 502 "Про тимчасове обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" та Закону України від 15 грудня 2009 року N 1759-VI "Про внесення змін до деяких України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні", яким введено мораторій на здійснення державного нагляду (контролю) державними органами влади до 1 січня 2011 року.

Сумський окружний адміністративний суд постановою від 2 листопада 2010 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 лютого 2011 року, у задоволенні позову відмовив.

Вищий адміністративний суд України постановою від 22 червня 2011 року (Постанова N К/9991/7871/11) рішення судів попередніх інстанцій скасував, позов задовольнив.

У заявах про перегляд судових рішень Верховним Судом України прокурор м. Суми та Комісія, посилаючись на наявність підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України, просять скасувати постанову Вищого адміністративного суду України від 22 червня 2011 року (Постанова N К/9991/7871/11).

На обґрунтування заяв додано ухвали Вищого адміністративного суду України від 19 травня 2011 року (К/9991/12325/11) та 7 липня 2011 року (К/9991/13854/11) у справах за позовами прокурора м. Суми та Шосткинського міжрайонного прокурора в інтересах Комісії про стягнення з Товариства добровільно не сплаченого ним штрафу відповідно до постанов Комісії про застосування санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.

Перевіривши наведені у заяві доводи, Верховний Суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на таке.

Задовольняючи позов у справі, що переглядається, касаційний суд виходив із недоведення скоєння Товариством правопорушень на ринку цінних паперів, за вчинення яких згідно з оскаржуваними постановами Комісії до нього застосовані фінансові санкції.

Заяви прокурора м. Суми та Комісії не містять посилань на норми матеріального права, які неоднаково застосовані касаційним судом при ухваленні вищезгаданого судового рішення порівняно з рішеннями у інших справах.

При цьому аналіз ухвал Вищого адміністративного суду України, які додані до заяви на підтвердження наявності підстав для перегляду Верховним Судом України постанови касаційного суду від 22 червня 2011 року (Постанова N К/9991/7871/11), не дає можливості дійти висновку про неоднакове застосування ним одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Ураховуючи те, що обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, Верховний Суд України, керуючись частиною першою статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, постановив:

У задоволенні заяв прокурора м. Суми та Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відмовити.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий, суддя

В. Л. Маринченко

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Гриців

 

В. С. Гуль

 

В. І. Гуменюк

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Н. П. Лященко

 

В. В. Онопенко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали