ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.06.2011 р.

N К-32145/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Загороднього А. Ф., суддів: Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Співака В. І, розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на постанову Голосіївського районного суду м. Києва від 23.01.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 23.06.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Національного космічного агентства України, третя особа - Міністерство юстиції України, про визнання нечинним наказу Національного космічного агентства України від 08.04.2004 N 95 та затвердженої наказом Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну службу військовослужбовцям, відрядженим до Національного космічного агентства України, встановила:

ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Національного космічного агентства України, третя особа - Міністерство юстиції України про визнання нечинним наказу Національного космічного агентства України від 08.04.2004 N 95 та затвердженої наказом Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну службу військовослужбовцям, відрядженим до Національного космічного агентства України.

Постановою Голосіївського районного суду м. Києва від 23.01.2008, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.06.2009, в задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі, представник ОСОБА_4 - ОСОБА_5 не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судові рішення суду першої та апеляційної інстанцій та прийняти нове рішення про задоволення позову.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанції постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.

Судами було встановлено, що ОСОБА_4 є військовослужбовцем Збройних Сил України, відрядженим до Національного космічного агентства України, та проходить службу в Автономному пункті спостереження (філія) Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Відповідно до пункту 1 Положення про Національне космічне агентство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2006 N 1722, Національне космічне агентство України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності та несе відповідальність за стан її розвитку, здійснює керівництво Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Відповідно до пункту 7 зазначеного Положення Національне космічне агентство України в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства видає накази, організовує та контролює їх виконання. Рішення Агентства, прийняті в межах його повноважень, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності, громадянами. Національне космічне агентство України в разі потреби може видавати разом з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади спільні нормативні акти. Нормативно-правові акти Агентства підлягають реєстрації в порядку, встановленому законодавством.

8 квітня 2004 Національним космічним агентством України було видано наказ N 95 "Про затвердження Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну військову службу військовослужбовцям, відрядженим до Національного космічного агентства України".

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України N 104 від 07.11.2001 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій" - виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів тих органів виконавчої влади та інших цивільних установ, до яких відряджені зазначені військовослужбовці.

Відповідно до пункту 78 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 N 1053, за відрядженими військовослужбовцями та членами їх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законодавством.

Виплата посадових окладів, окладів за військовим званням, надбавки за вислугу років, матеріальної допомоги, а також преміювання відряджених військовослужбовців здійснюється за рахунок органів виконавчої влади, інших цивільних установ, до яких вони відряджені, за розмірами, встановленими законодавством.

Виплата одноразової грошової винагороди відрядженим військовослужбовцям за підтримання високої бойової готовності військ, зразкове виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну не здійснюється.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України N 104 від 7 лютого 2001 року встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби. Крім того, керівникам державних органів, установ та організацій, до яких відряджені зазначені категорії осіб, було надано право виплачувати додаткові види грошового забезпечення, встановлені законодавством, в межах асигнувань на утримання цих органів і установ.

Відповідно до пункту 1.1 наказу Міністра оборони України від 5 березня 2001 року N 75 "Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України" - грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення. До окладів грошового утримання належать оклади за військовим званням та посадові оклади. Додаткові види грошового забезпечення включають підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальні та грошові допомоги і премію.

Інструкція про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну військову службу військовослужбовцям, відрядженим до Національного космічного агентства України, затверджена наказом Національного космічного агентства України від 8 квітня 2004 року N 95, є законною та прийнятою на підставі та з дотриманням чинного на той час законодавства України.

Колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанції правомірно прийняли рішення про відмову в задоволенні позову виходячи з того, що генеральний директор Національного космічного агентства України наділений повноваженнями виплачувати надбавки військовослужбовцям відрядженим до Національного космічного агентства України, в тому числі і надбавку за безперервну військову службу в Збройних Силах України виходячи з коштів передбачених Державним бюджетом України на утримання Національного космічного агентства України.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову Голосіївського районного суду м. Києва від 23.01.2008 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 23.06.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Національного космічного агентства України, третя особа - Міністерство юстиції України, про визнання нечинним наказу Національного космічного агентства України від 08.04.2004 N 95 та затвердженої наказом Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну службу військовослужбовцям, відрядженим до Національного космічного агентства України - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. Ф. Загородній

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

М. М. Заїка

 

В. І. Співак

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали