КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

15.06.2011 р.

Справа N 2-а-16494/10/2670

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого - судді Губської О. А., суддів - Федорова Г. Г., Беспалова О. О., при секретарі - Франчук О. П. (за участю: представників позивача - Таргонської В. В., Колобродової О. В., представника відповідача - Шило Л. І.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Адіоз" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 січня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Адіоз" до Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації про визнання нечинним розпорядження від 11.02.2008 р. N 105, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання нечинним розпорядження від 11.02.2008 р. N 105 "Про діяльність комунального підприємства "Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду"Дарницького району м. Києва в частині передачі на баланс останнього нежитлових приміщень, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Ревуцького, 31, площею 380,62 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 січня 2011 року в задоволенні позовних вимог позивача відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив його скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити позов повністю.

В судове засідання з'явилися представники позивача, які апеляційну скаргу підтримали та просили її задовольнити з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, проти апеляційної скарги заперечував та просив відмовити у її задоволенні.

Заслухавши суддю-доповідача, представників позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Суд першої інстанції прийшов до висновку, про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

З таким висновком суду колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 28 травня 1999 року між позивачем та Приватним підприємством "Торгівельно-промислова компанія "Житло та побут" було укладено договір купівлі-продажу нежилого приміщення, відповідно до якого позивач придбав нежиле приміщення II-го поверху приміщення N 5 загальною площею 329 кв. м, що знаходиться за адресою: вул. Ревуцького, 31.

5 грудня 2001 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Джамп" було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до якого позивач придбав нежиле приміщення N 3 загальною площею 869,30 кв. м, що знаходиться за адресою: вул. Ревуцького, 31 та складається з приміщень 1 - 31 1-го поверху загальною площею 537,7 кв. м, та приміщень 32 - 54 II-го поверху загальною площею 331,6 кв. м.

4 вересня 2007 року між позивачем та Фондом приватизації комунального майна Дарницького району м. Києва було укладено договір купівлі-продажу нежилого підвального приміщення, орендованого товариством з обмеженою відповідальністю "НВП "Адіоз", відповідно до якого позивач придбав нежилі (підвальні) приміщення NN 1, 2, 3 (група приміщень N 7) загальною площею 50,10 кв. м, що знаходяться за адресою: вул. Ревуцького, 31.

Таким чином, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що позивачем було придбано за вищезазначеними договорами лише конкретно визначене нерухоме майно, жодних інших майнових прав позивачу не передавалось.

Розпорядженням Виконавчого органу Дарницької районної в м. Києві ради (Дарницька районна у м. Києві державна адміністрація) N 105 від 11.02.2008 року (додаток 1) було передано з балансу комунальних підприємств "Управління житлового господарства", "Господар" на баланс новоствореного комунального підприємства "Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду" Дарницького району м. Києва нежитловий фонд (будівлі, споруди, вбудовані та прибудовані приміщення) станом па 01.03.2008 року, у встановленому законом порядку, а також делеговано комунальному підприємству "Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду" Дарницького району м. Києва функції орендодавця з 01.03.2008 р.

Серед майна, переданого на баланс комунального підприємства "Дирекція з управління та обслуговування нежитлового фонду" Дарницького району м. Києва, зазначено приміщення, яке знаходиться за адресою: вул. Ревуцького, 31.

Дане нерухоме майно є сходовими клітинами та підвальними приміщеннями, які розташовані в будівлі за адресою: вул. Ревуцького, 31.

Згідно з частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що норми Цивільного кодексу України, Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлюють певні особливості виникнення та реалізації права сумісної власності щодо житлових приміщень та стосовно власників нежитлових приміщень.

Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що нежитлова будівля N 31 по вул. Ревуцького у м. Києві не належить до житлового фонду, а є адміністративною будівлею, в якій знаходяться нежитлові приміщення, а тому в разі купівлі-продажу або приватизації приміщень в даній будівлі власники не набувають права власності на допоміжні приміщення, до того ж ще на підставі рішення Київської міської ради "Про формування комунальної власності територіальних районів міста Києва" від 27.12.2001 року N 208/1642 нежитловий будинок N 31 по вул. Ревуцького було передано до комунальної власності Дарницького району м. Києва.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правомірно відмовив у задоволенні позовних вимог позивача.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд ухвалив:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Адіоз" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 січня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Адіоз" до Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації про визнання нечинним розпорядження від 11.02.2008 р. N 105 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 20.06.2011 року.

 

Головуючий, суддя

О. А. Губська

Судді:

Г. Г. Федорова

 

О. О. Беспалов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали