ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

22.03.2011 р.

N К-6191/10

Вищий адміністративний суд України у складі: головуючого, судді Розваляєвої Т. С. (суддя-доповідач), суддів: Веденяпіна О. А., Головчук С. В., Зайця В. С., Кочана В. М., розглянувши відповідно до пункту 2 частини 1 статті 222 КАС України касаційну скаргу Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування" на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2009 року у справі за позовом Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування" до Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі Рівненської області про визнання нечинними рішень, визнання дій протиправними, встановив:

Кооперативне підприємство "Володимирецький комбінат громадського харчування" звернулося з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі Рівненської області про визнання дій протиправними, визнання нечинними рішень N 93 від 3 вересня 2007 року та N 121 від 26 листопада 2007 року.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 22 травня 2008 року позов задоволено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2009 року скасовано постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 22 травня 2008 року та ухвалено нове рішення, яким в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, позивач звернувся з касаційною скаргою на нього, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просив його скасувати, позов задовольнити.

В запереченнях відповідач просив залишити скаргу без задоволення, а рішення апеляційного суду - без змін.

Заслухавши доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Частинами 1, 2 статті 220 КАС України встановлено, що суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Судами встановлено, що Кооперативне підприємство "Володимирецький комбінат громадського харчування" має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Рішеннями N 93 від 3 вересня 2007 року та N 121 від 26 листопада 2007 року до нього застосовані фінансові санкції та нарахована пеня за несвоєчасну сплату цих внесків, які позивач просить визнати нечинними.

Суд першої інстанції дійшов висновку про незаконність цих рішень з огляду на положення ст. 250 ГК України.

Суд апеляційної інстанції, скасовуючи рішення суду першої інстанції, дійшов висновку про необґрунтованість позову, оскільки до спірних правовідносин положення ст. 250 ГК України не застосовуються.

Колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Між тим, відповідно до частини 2 статті 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; платники страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Таким чином застосування статті 250 ГК України до спірних правовідносин є неправомірним.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив:

Касаційну скаргу Кооперативного підприємства "Володимирецький комбінат громадського харчування" залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2009 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеними статтями 237, 238, 2391 КАС України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали