ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.04.2009 р.

N К-22533/07

Колегія суддів судової палати з розгляду справ за зверненнями юридичних осіб Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Бим М. Є., Гончар Л. Я., Харченка В. В., Черпіцької Л. Т., Чалого С. Я., розглянувши в порядку касаційного провадження в попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Рівнемонтажспецбуд" до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про визнання недійсним рішення відповідача, встановила:

Постановою господарського суду Рівненської області від 6 квітня 2007 року задоволені позовні вимоги приватного підприємства "Рівнемонтажспецбуд" до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне, визнано нечинним рішення управління Пенсійного фонду України в м. Рівне від 30.10.2006 року N 981 в частині застосування до приватного підприємства "Рівнемонтажспецбуд" фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6568,73 грн. та нарахування пені у сумі 1699,35 грн.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2007 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Рівне залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Не погоджуючись з зазначеними судовими рішеннями першої та апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу в якій посилається на порушення норм матеріального та процесуального права просить їх скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позову.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що управлінням ПФ України в м. Рівне проведена перевірка правильності обчислення, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування позивачем за період з 01.01.2002 року по 30.09.2006 рік. За несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків за період з 22.03.2004 року по 20.09.2006 рік. Рішенням N 981 начальника управління ПФ України в м. Рівне до позивача застосовано штраф у розмірі 6839,28 грн. та пеню в розмірі 1734,29 грн.

Статтею 250 ГК України передбачено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Виходячи з вищенаведеного колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що зазначені штрафні санкції можуть застосовуватись до позивача за даний вид порушення лише за період з 30.10.2005 року по 30.10.2006 рік.

Відповідно до ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст. ст. 225 - 229 КАС України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судові рішення постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими.

Таким чином, підстави для передачі справи на розгляд складу колегії суддів Вищого адміністративного суду України відсутні.

Керуючись статтею 2201 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Рівне відхилити, а постанову Господарського суду Рівненської області від 6 квітня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2007 року залишити без змін.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали