ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

24.03.2010 р.

N К-21448/07

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів: головуючого - судді Пилипчук Н. Г., суддів - Конюшка К. В., Ланченко Л. В., Сергейчука О. А., Степашка О. І., розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Командитного товариства "Klima Corporation" на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2007 у справі N АС-42/121-07 за позовом Командитного товариства "Klima Corporation" до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області про визнання недійсним рішення, встановив:

Постановою господарського суду Харківської області від 22.05.2007 позов задоволено частково. Визнано частково недійсним рішення Лозівської ОДПІ у Харківській області N 0001482303/0 від 20.12.2006 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4270,00 грн. В решті позовних вимог відмовлено. Стягнуто з держбюджету на користь позивача 3,40 грн. державного мита.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2007 скасовано постанову суду першої інстанції в частині визнання недійсним рішення Лозівської ОДПІ у Харківській області N 0001482303/0 від 20.12.2006 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4270,00 грн. та прийнято нову постанову про відмову у задоволенні позовних вимог. В решті постанову суду першої інстанції залишено без змін.

Командитне товариство "KLIMA CORPORATION" подало касаційну скаргу, якою просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції та залишити в силі постанову суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді-доповідача про обставини, необхідні для ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, дослідивши доводи касаційної скарги, матеріали справи, судові рішення, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Судами попередніх інстанцій встановлені такі обставини.

Актом перевірки магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, зафіксовано порушення позивачем вимог п. 9, 13 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Перевіркою виявлено невідповідність у сумі 863,55 грн. готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, що зазначена у розрахунковій книжці з початку дня, та незабезпечення щоденного друку фіскального звіту (Z-звіту) за 09.08.2006.

На підставі акту перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4657,75 грн., в тому числі 340,00 грн. на підставі п. 4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Суд касаційної інстанції не вбачає порушень судом апеляційної інстанції ст. 2 Закону України "Про застосування розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" при вирішенні спору у частині, що стосується виявленої податковим органом невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена у розрахунковій книжці.

Як було правильно зазначено судом апеляційної інстанції, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" покладає на суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, обов'язок забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

При цьому, дана норма Закону не ставить виникнення такого обов'язку в залежність від належності та призначення таких коштів.

Судом апеляційної інстанції достовірно встановлено, що кошти, на які виявлена невідповідність, знаходились на місці проведення розрахунків, оскільки опис наявних у місці проведення розрахунків купюр та монет був складений продавцем позивача, що не спростовано матеріалами справи.

Враховуючи наведене, підстав для задоволення касаційної скарги та скасування оскарженої постанови суду апеляційної інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції ухвалив:

Касаційну скаргу Командитного товариства "Klima Corporation" залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2007 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.

 

Головуючий, суддя

Н. Г. Пилипчук

Судді:

К. В. Конюшко

 

Л. В. Ланченко

 

О. А. Сергейчук

 

О. І. Степашко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали