ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Потильчака О. І., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА _1 про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 7 червня 2011 року в справі N 8/355/09-20/57/10 за позовом ОСОБА _1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Вільний", треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Приморська районна державна адміністрація, про визнання недійсними рішення загальних зборів та змін до статуту товариства, встановив:

У липні 2011 року до Верховного Суду України ОСОБА _1 звернувся з заявою про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 7 червня 2011 року в справі N 8/355/09-20/57/10 з підстав, передбачених пунктом 1 статті 11116 Господарського процесуального кодексу України.

Заява мотивована тим, що суд касаційної інстанції в цій справі, залишаючи без змін постанову суду апеляційної інстанції про відмову в задоволенні позову, застосувавши до спірних правовідносин статті 61, 64 Закону України "Про господарські товариства", дійшов висновку про безпідставність позовних вимог з огляду на те, що відповідачем не було порушено вимог Закону України "Про господарські товариства" та положень статуту товариства при скликанні та проведенні загальних зборів учасників товариства, оскільки позивач був обізнаний про дату, місце проведення цих зборів та порядок денний, а відсутність наступного письмового повідомлення не перешкоджала йому взяти участь у зборах та підготуватися до їх проведення. Крім того, суд касаційної інстанції погодився з висновками суду апеляційної інстанції про наявність передбачених законом та статутом товариства підстав для виключення позивача з учасників товариства у зв'язку з невиконанням ним рішення загальних зборів учасників щодо внесення у встановлені строки додаткового вкладу до статутного капіталу, необхідного для подальшої діяльності товариства.

На обґрунтування неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого, на думку заявника, ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах ОСОБА _1 надано постанови Вищого господарського суду України у справах: N К17/405/406-07, N 1/61, N К10/177-08, N 9/83-2094, N 40/134-09, N 6/526-7/168.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши наведені заявником обставини, Верховний Суд України вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Допускаючи цю справу до провадження Верховного Суду України, Вищий господарський суд України дійшов правильного висновку про те, що судові рішення, ухвалені у справах: N К17/405/406-07, N 1/61, N К10/177-08, N 9/83-2094, не мають ознак неоднакового застосування судом касаційної інстанції статті 64 Закону України "Про господарські товариства".

Водночас Вищий господарський суд України, розглянувши доводи ОСОБА _1, дійшов висновку про наявність факту неоднакового застосування судом касаційної інстанції положень статті 64 Закону України "Про господарські товариства" у спорах, пов'язаних з корпоративними відносинами, про що свідчать надані заявником постанови Вищого господарського суду України від 16 листопада 2009 року у справі N 40/134-09 та від 23 лютого 2011 року у справі N 6/526-7/168.

Проте з таким висновком погодитися не можна, оскільки обставини справи, що розглядається, суттєво відрізняються від обставин справ, на рішення у яких посилається заявник, обґрунтовуючи наявність підстав для перегляду Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 7 червня 2011 року.

Так, залишаючи без змін судові рішення попередніх інстанцій про задоволення позовів у справах N 40/134-09 та N 6/526-7/168, Вищий господарський суд України дійшов такого висновку в залежності від встановлених судами першої та апеляційної інстанцій фактичних обставин справ та підстав позовних вимог.

Зазначене не дає можливості дійти висновку щодо неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.

Згідно з частиною 1 статті 11126 Господарського процесуального кодексу України Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.

Керуючись статтями 11123, 11124, 11126 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви ОСОБА _1 відмовити.

Постанова є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини 1 статті 11116 ГПК України.

 

Головуючий

О. І. Потильчак

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Гриців

 

В. С. Гуль

 

В. І. Гуменюк

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

Є. І. Ковтюк

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Н. П. Лященко

 

В. Л. Маринченко

 

В. В. Онопенко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

П. П. Пилипчук

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

О. О. Терлецький

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 

А. Г. Ярема

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали