ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

15.11.2011 р.

N К/9991/32429/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: Калашнікової О. В. (головуюча), Васильченко Н. В., Леонтович К. Г., Черпіцької Л. Т., Чалого С. Я., секретар судового засідання - Носадча О. Е., за участю представників: позивача - П. В. Б., третьої особи - Б. В. І., К. С. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою Концерну "Одесаагрогаз" на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 травня 2011 року у справі за позовом Концерну "Одесаагрогаз" до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, третя особа - Садовий кооператив "Єсенія", про визнання неправомірними дій та рішення, встановила:

В жовтні 2009 року Концерн "Одесаагрогаз" звернувся в суд з позовом до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, за участю третьої особи - Садового кооперативу "Єсенія", про визнання неправомірними дій та рішення Таїровської селищної ради, заборони вчиняти певні дії.

В позові вказує, що у власності позивача знаходиться артезіанська свердловина N 5 (4361), розташована по вул. Центральна, 3, житловий масив "Червоний хутір" с. Мізікевича Овідіопольського району (масив N 30 Таїровської селищної ради Овідіопольського району). Однак, 07.08.2009 року Таїровською селищною радою прийнято рішення N 1579-V про прийняття у комунальну власність безхазяйного нерухомого майна - зазначеної артезіанської свердловини для наступного використання її як джерела водопостачання для задоволення потреб членів садового кооперативу "Єсенія". Після цього головою правління садового кооперативу "Єсенія" та іншими невідомими особами зруйновано паркан, що огороджував свердловину, та проведені будівельні роботи в межах санітарної зони свердловини.

Посилаючись на те, що зазначеними діями та рішенням Таїровської селищної ради порушено право власності позивача щодо артезіанської свердловини, просив визнати дії та рішення Таїровської селищної ради неправомірними, заборонити відповідачу приймати рішення щодо приймання зазначеного нерухомого майна у комунальну власність.

Постановою Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 червня 2010 року позов Концерну "Одесаагрогаз" задоволено. Визнано неправомірним та скасовано рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 07.08.2009 року N 1579-V щодо подання до комунального підприємства "Овідіопольське РБТІ" заяви про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна - споруд артезіанської свердловини, розташованої на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, масив N 30 (за межами населених пунктів). Заборонено Таїровській селищній раді приймати рішення щодо прийняття у комунальну власність нерухомого майна - споруд артезіанської свердловини, розташованої на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, масив N 30 (за межами населених пунктів).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 травня 2011 року скасовано постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 червня 2010 року, постановлено нову постанову, якою відмовлено у задоволенні позову Концерну "Одесаагрогаз" до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, за участю третьої особи - садового кооперативу "Єсенія", про визнання неправомірними дій та рішення Таїровської селищної ради, заборони вчиняти певні дії.

У касаційній скарзі Концерн "Одесаагрогаз", посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить оскаржуване рішення скасувати, а рішення суду першої інстанції залишити в силі.

Заслухавши доповідача, представників сторін, здійснивши перевірку доводів касаційної скарги, матеріалів справи, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

Судами встановлено, що ухвалою господарського суду Одеської області від 23 жовтня 2003 року затверджено мирову угоду, укладену між державним сільськогосподарським підприємством "Червоний хутір", кредиторами ЗАТ "Одесводоканал", ВАТ "Одесаагрогаз", ТОВ Об'єднання "Одесаагрогаз" та сенатором - Концерном "Одесаагрогаз". На підставі зазначеної мирової угоди за Концерном "Одесаагрогаз" реєструвалось право власності на майно, згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно ОР БТІ від 12.12.2003 року. Концерн "Одесаагрогаз", опираючись на вказану мирову угоду від 16.03.2003 р., що була затверджена ухвалою господарського суду Одеської області від 23.10.2003 р. звернувся до суду з даним позовом.

Суд першої інстанції при задоволенні позовних вимог виходив з того, що рішенням виконавчого комітету Таїровської селищної ради від 08.06.2005 року N 128 за Концерном "Одесаагрогаз" оформлено право власності на артезіанську свердловину N 5 (4361) з видачею свідоцтва про право власності та його реєстрацією в КП "Овідіопольське РБТІ". В зв'язку з чим у Таїровської селищної ради не було законних підстав вважати, що артезіанська свердловина N 5 (4361) є безхазяйним майном та, відповідно, не було законних підстав для прийняття 07.08.2009 року рішення N 1579-V про подання до КП "Овідіопольське РБТІ" заяви про взяття цього нерухомого майна на облік як безхазяйного.

Апеляційний суд не погодився з такими висновками, суду першої інстанції, оскільки встановив, що зазначене розташування свердловин не співпадає з тим, яке є предметом спору між сторонами, а також земельна ділянка для обслуговування артезіанської свердловини на масиві N 30 Концерну "Одесаагрогаз" не надавалася.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з такими висновками суду апеляційної інстанції.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом апеляційної інстанції, пред'явлений позивачем витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно N 2268304 від 12.12.2003 року не можна вважати таким, що вказує на власника спірної свердловини, так як відповідно до цього витягу підставою для виникнення права власності у Концерну "Одесаагрогаз" є ухвала про затвердження мирової угоди.

Між тим, в ухвалі господарського суду Одеської області від 23 жовтня 2003 року не зазначений перелік майна на яке визнано право власності, а цей перелік представлений в додатках до мирової угоди, де вказані лише свердловини N 4 та N 5, інших свердловин не зазначено. Рішенням виконкому Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області N 128 від 08.06.2005 р. "Про внесення доповнень до рішення виконкому селищної ради від 30.01.2004 року N 13 "Про оформлення права власності Концерну "Одесаагрогаз" на об'єкти нерухомого майна, що знаходяться у ж/м "Червоний хутір" с. Мізікевича Овідіопольського району", за Концерном "Одесаагрогаз" визнане право власності на артезіанську свердловину N 4 - вул. Центральна, 3, та артезіанську свердловину N 5 - вул. Центральна, 4.

Згідно довідки N 708 від 13.11.2009 року Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області визначена така територіальна приналежність даних вказаних свердловин: артезіанська свердловина N 4 - с. Мізікевича, ж/м "Червоний хутір" (при в'їзді з боку вул. М. Жукова), згідно технічного паспорту учгоспу "Червоний хутір", артезіанська свердловина N 5 с. Мізікевича, ж/м "Червоний хутір" (центральна садиба на території колишніх майстерень), згідно технічного паспорту учгоспу "Червоний хутір".

Колегія суддів звертає увагу на встановлену апеляційним судом обставину, що розташування свердловин N 4, N 5 не співпадає з тим, яке є предметом спору між сторонами, що підтверджує план забудови території розміщення Садового кооперативу "Єсенія" на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, виготовлений згідно розпорядження N 179 від 18.02.2008 року Овідіопольської районної державної адміністрації.

Судом апеляційної інстанції наголошено, що не знайшли підтвердження посилання позивача на обставину, що свердловина N 5 розташована за адресою: вул. Центральна, 3. Довідкою КП "Овідіопольське районне бюро технічної інвентаризації" N 391 від 03.03.2009 року начальнику Овідіопольського РВ ГУМВС України в Одеській області за Концерном "Одесаагрогаз" зареєстрована лише артезіанська свердловина N 4, за адресою: с. Мізікевича, вул. Центральна, 3, ж/м "Червоний хутір" Овідіопольського р-ну Одеської обл.

Листом Таїровської селищної ради N 59 від 01.10.2009 р. підтверджується, що земельна ділянка для обслуговування артезіанської свердловини на масиві N 30 Концерну "Одесаагрогаз" не надавалася.

Виходячи з викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про відсутність обставин на підтвердження належності Концерну "Одесаагрогаз" спірної артезіанської свердловини.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням наведеного, судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що судом не допущено порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні рішення чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. 220, 223, 224, 231 КАС України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Концерну "Одесаагрогаз" залишити без задоволення.

Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 травня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України у строк та у порядку, визначеному ст. ст. 237 - 239 КАС України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали