ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

29.10.2009 р.

Справа N 2а-16337/09/0570

Постанову скасовано(згідно з постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року) (Постанова N 2а-16337/09/0570)

Додатково див. ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року

Об 11 годині 35 хвилин у залі судового засідання за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого, судді Ісаєнко Ю. А., суддів: Шинкарьової І. В., Буряк І. В., при секретарі Горюновій Л. С. (за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича про визнання незаконним та зобов'язання скасувати Указ, встановив:

5 жовтня 2009 року позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Президента України про визнання незаконним та зобов'язання скасувати Указ Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України".

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідно до положень Конституції України Президент України наділений повноваженнями щодо нагородження громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства державними нагородами України згідно до Закону України "Про державні нагороди України". Вважає Указ Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" незаконним та таким, що порушує його права, оскільки будь-які підстави для нагородження ОСОБА_4 зазначеною нагородою відсутні.

У судовому засіданні позивач підтримав позов, просив його задовольнити. Пояснив, що на його думку ОСОБА_4, який у свій час очолював Українську повстанську армію, не може бути присвоєно звання Героя України, оскільки це не відповідає моральним якостям та наслідкам діяльності цієї людини як за її життя, так і у теперішній час. Також пояснив, що про наявність зазначеного Указу йому стало відомо ІНФОРМАЦІЯ_1 під час ознайомлення зі статтею у друкованому засобі - газеті "Сегодня".

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов. Пояснив, що вважає зазначений Указ незаконним, оскільки при його прийнятті порушено вимоги Закону України "Про державні нагороди України". Однією із найважливіших умов отримання цієї нагороди є громадянство України. Вважає, що ОСОБА_4 не мав права на почесне звання Герой України, оскільки не був громадянином України, тому що помер у 1950 році, тобто більш ніж за сорок років до появи першого громадянина України у зв'язку із набуттям Україною незалежності у серпні 1991 року. Вважає, що Указом порушено інтереси позивача, оскільки він є громадянином України та, відповідно, має право бути нагородженим однією з державних нагород України, визначених Законом України "Про державні нагороди України" за наявності відповідних підстав. Просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача, у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши надані докази, суд встановив наступні обставини справи.

12 жовтня 2007 року Президент України Ющенко Віктор Андрійович, обраний на чергових виборах відповідно до положень Конституції України та Закону України "Про вибори Президента України", видав Указ N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України", відповідно до якого за визначний особистий внесок у національно-визвольну боротьбу за свободу і незалежність України та з нагоди 100-річчя від дня народження та 65-річниці створення Української повстанської армії постановив присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави ОСОБА_4 - головному командирові Української повстанської армії у 1942 - 1950 роках, генерал-хорунжому (посмертно).

Указ Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" підписаний Президентом та оприлюднений на офіційному веб-сайті Президента України в Всесвітній інформаційній мережі "Інтернет".

Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що про порушення свого права Указом Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" позивач дізнався лише ІНФОРМАЦІЯ_1, випадково ознайомившись зі статтею ОСОБА_5 "Донецкий суд оставил ОСОБА_4 героем" у друкованому виданні - газеті "Сегодня".

Із даним позовом ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду 5 жовтня 2009 /а. с. 1/, тобто у передбачений законом строк.

За таких обставин будь-які підстави для відмови у задоволенні адміністративного позову відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства відсутні.

Відповідно до частини 1 пункту 25 статті 106 Конституції України Президент України нагороджує державними нагородами; встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними.

Відповідно до частини 2 статті 106 Конституції України Президент України на основі та виконання Конституції, законів України, видає укази та розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про державні нагороди України" орден є державною нагородою.

Відповідно до частини 2 статті 5 зазначеного Закону нагородження державними нагородами провадиться Указом Президента України.

Відповідно до положень статті 6 Закону України "Про державні нагороди України" вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Указ Президента України ОСОБА_3 від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" постановлений відповідно до положень Конституції України та Закону України "Про державні нагороди України".

Також суд вважає, що зазначений Указ є правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права та стосується інтересів тільки однієї, конкретно визначеної у цьому Указі особи - ОСОБА_4.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дія Указу Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" не розповсюджується на інших осіб, не зачіпає будь-яким чином їхні права, свободи чи інтереси.

Завданням адміністративного судочинства України відповідно до положень статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом не встановлено будь-яких порушень законних прав та інтересів громадянина України ОСОБА_1 Указом Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України", у зв'язку із чим, приймаючи до уваги, що зазначений Указ видано Президентом України на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у задоволенні позову необхідно відмовити.

Керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69 - 71, 79, 86, 87, 94, 98, 99, 100, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича про визнання незаконним та зобов'язання скасувати Указ Президента України від 12 жовтня 2007 року N 965/2007 "Про присвоєння ОСОБА_4 звання Герой України" - відмовити.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 29 жовтня 2009 року в присутності позивача та його представника.

Постанову у повному обсязі складено 2 листопада 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її виготовлення у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів після виготовлення повного тексту постанови без попереднього подання заяви про її оскарження.

 

Головуючий, суддя

Ю. А. Ісаєнко

Судді:

І. В. Буряк

 

І. В. Шинкарьова 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали